Zdravotnické školy v kraji přijmou více žáků, jde o reakci na nedostatek personálu ve zdravotnictví

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 13. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní zareagovali na nedostatek zdravotnického personálu a od září do škol nastoupí o 60 zdravotnických asistentů více. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Konkrétně o jednu třídu (s kapacitou 30 žáků) více otevře Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická ve Zlíně a stejně tak i Masarykovo gymnázium, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín. Celkem tak Zlínský kraj přijme o 60 žáků oboru Zdravotnický asistent více.

„Tak, jak se Zlínský kraj snažil v minulých letech zaujmout děti a mládež pro studium technických oborů, což rozhodně přineslo efekt, nyní si uvědomujeme nutnost napřít pozornost také k oborům zdravotnickým a ošetřovatelským. Souvisí to s celospolečenskou poptávkou po těchto profesích," vysvětlil krajský radní zodpovědný za školství Petr Gazdík.

Ve Zlínském kraji jsou celkem čtyři střední zdravotnické školy, a to ve Zlíně (zde se budou v září otevírat tři třídy oboru Zdravotnický asistent), ve Vsetíně (dvě třídy) a v Kroměříži a v Uherském Hradišti (i zde po dvou třídách).

V nabídce pro žáky, kteří letos vycházejí ze základních škol, je ve Zlínském kraji připraveno celkem 67 středních škol, které nabízejí 121 oborů. Většinu z těchto škol (47) zřizuje kraj. Do 1. března se podávají přihlášky ke studiu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam