Kroměřížská radnice se chystá opravit dvacítku hřišť ve městě i okolí

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Co se děje 14. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice vylepší dvacet dětských hřišť ve městě i v místních částech, počítá s náklady téměř 1,2 milionu korun. Instalovány na nich budou nové houpačky, skluzavky, kolotoče i průlezky, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

„Dětská hřiště považujeme za velmi důležitá a snažíme se každoročně jejich stav zlepšovat tak, aby rodiče s dětmi byli spokojeni," uvedl místostarosta Marek Šindler.

Podle Lubomíra Fily z odboru služeb budou herní prvky instalovány během dubna letošního roku. „Na některých hřištích nahradí prvky, které již nebyly v dobrém stavu a musely být odstraněny. Na jiných hřištích dojde k rozšíření o nové herní prvky," popsal Fila.

Nové herní prvky budou instalovány na hřištích v Drahlově a Trávnických zahrádkách a ve městě pak na třech hřištích v ulici U Rejdiště, na dvou v ulici Vachova a Axmanova, a na hřištích v ulicích Sadová, U Cihelny, Francouzská, Rumunská, Moravská, Odbojářů, Kazimíra Rudého, Braunerova, Bílanská, Pálečníkova a Třasoňova.

Zařízení pro volný čas patří mezi priority radnice. Letos město chystá také stavbu víceúčelového sportovního hřiště v místní části Kotojedy za čtyři miliony korun, volnočasový areál ve Vážanech za 3,6 milionu korun, opravu hřiště v ulici Bedřicha Zelinky na Barbořině za 2,5 milionu korun a dokončení víceúčelového hřiště v Postoupkách, které přijde celkem na 3,5 milionu korun.

Město Kroměříž vlastní celkem 104 dětských hřišť, tři venkovní posilovny a 50 sportovišť. Všechny jsou veřejně přístupné. Další sportoviště a dětská hřiště mají městské mateřské a základní školy. Hřiště při základních školách Slovan, U Sýpek, Oskol a Zachar si ve všední dny přibližně od 16.00 hodin a o víkendech může pronajímat také veřejnost. Další sportoviště ve městě provozují privátní majitelé nebo spolky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam