Zlínské divadlo uvede v české premiéře komedii Drahá legrace

Foto: Městské divadlo ZlínFoto: Městské divadlo Zlín
Foto: Městské divadlo Zlín
Kultura 15. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Českou premiéru komedie Francise Vebera Drahá legrace uvede 17. února v 19.00 hodin ve Velkém sále Městské divadlo Zlín. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Slavný divadelní a filmový scénárista v komedii opět oživuje svou legendární postavu Francoise Pignona. Zatímco v jeho filmech ho vždy ztvárnil vynikající francouzský komik Pierre Richard, na zlínských divadelních prknech bude velkou příležitostí pro Pavla Vacka.

„Už dlouho jsem koketoval s představou setkat se s takovým textem," prozradil režisér a umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič. „Je to komedie hluboce lidská, žádná prvoplánová taškařice. Pokoušíme se ji hrát opravdově," doplnil.

Drahá legrace je hra poměrně nová. V Paříži měla premiéru v roce 2013. Francois Pignon je v ní opět nejzoufalejším ze všech zoufalců. „Je to rozvedený dva roky nezaměstnaný čtyřicátník, na bankovním účtu nemá ani cent. Je nikdo a nikoho nezajímá. Co s takovým životem? Jak z této naprosto zoufalé situace ven? Jak přimět ostatní, aby pro ně začal opět existovat? Nejen na tyto otázky bude hledat odpověď," řekla dramaturgyně Katarína Kašpárková Koišová.

Vše se bude odehrávat v luxusním loftovém bytě s výhledem na Paříž. Kostýmy pro herce vznikly v divadelních krejčovnách podle současné pařížské módy.

Premiéra 17. února je už vyprodaná.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam