Sokolky ze Zlína. Nezdolné a úžasné. Klidně i dávno po osmdesátce

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Sport 20. 2. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - "Právě slavím devětaosmdesáté narozeniny, tak si jdu zacvičit. Náš slet se blíží, bez nácviku by to nešlo," hlásí se ostatním spřízněným sokolskou volbou paní Drahoslava Kovářová ze Zlína v prvním patře letitého zlínského sportovního stánku - zdejší Sokolovně.

Dnes cvičí sokolové a vědí proč. Nácvik má na starost jeden ze zde nejmladších, pětasedmdesátiletý Josef Janíček.

"Byl jsem v Praze na velké secvičné, chtějí, aby nás ze Zlína přijelo co nejvíce. Cvičíme na letošní Všesokolský slet skladbu na hudební motivy Karla Hašlera Princezna Republika. Není to náhoda, dobře víte, že Československo vzniklo právě před sto lety, ovšem Sokol ještě o 62 let dříve," upozorňuje mimořádně zdatný muž, když si předtím dá pár kliků. Jeho stejně starý kolega vyzkouší kotoul, pak stoj na hlavě a jde se za zvuku hudby a dohledu zrcadel na nácvik.

"Jsme mladé, jsme krásné, jsme pozitivní," předvádí se čtveřice sokolek, jimž vůbec nevadí, že jim bylo třeba osmdesát.

Evě Bártíkové před třemi lety. "Těžko by mi bylo bez cvičení, opravdu těžko, jsem moc ráda, že sem můžu, máme skvělou partu a musíme to 5. a 6. července dotáhnout až do pražského Edenu na slet, to je náš cíl," tvrdí neohroženě.

"No uvidíme, mě tam snad budou vystavovat," směje se s nadsázkou paní Drahoslava cvičící vedle dvou kamarádek, dvojčat Dagmar a Marie, které prý ještě nad účastí v Praze váhají.

"Snad to zdraví přeci jen dovolí, jinak do Sokola s Maruškou chodíme sem do Sokolovny už dvaaosmdesátým rokem," vyráží všem dech štíhlá a usměvavá paní Dagmar.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam