Noc mezi regály knih stráví otrokovické děti ve společnosti Josefa Čapka

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 22. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - I letos se do dalšího ročníku mezinárodní akce Noc s Andersenem zapojí také knihovna v Otrokovicích. Tajuplnou noc ve spacácích uprostřed knihovny zde stráví asi dvacítka dětí, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Noc s Andersenem má děti motivovat k četbě a tentokrát se uskuteční z 23. na 24. března v baťovské pobočce Městské knihovny Otrokovice.

Pracovnice otrokovické knihovny si pro děti opět připravily zábavný program. Tato mezinárodní akce je v pořadí osmnáctým ročníkem a kromě dětí z České republiky se jí účastní i malí čtenáři ze Slovenska, Polska, Slovinska, Ruska a děti z Českých škol bez hranic. „V Otrokovicích rozhodně nemáme nouzi o zájemce. Noc s Andersenem má kladné ohlasy jak ze strany dětí, tak ze strany rodičů," uvedla vedoucí otrokovické knihovny Radka Jarková. Doplnila, že akce se zúčastní přibližně dvacet dětí ve věkovém rozmezí od šesti do deseti let.

„Tento rok byla přizvána k zahájení akce vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková, která bude předčítat pohádku Josefa Čapka z knihy Povídání o pejskovi a kočičce, od jejíhož vydání letos uplyne devadesát let," přiblížila vedoucí knihovny. Mezi dalšími pozvanými hosty budou hudebníci ze zlínského občanského sdružení Rytmus pro život, kteří pro děti zrealizují interaktivní pořad zaměřený na africké bubnování a hrátky s rytmem. Následovat bude večerní hra a čtení, poté dobrodružná noc ve spacích pytlích mezi regály plných knih. Za odměnu obdrží děti drobné ceny.

Přihlášky lze vyzvednout v hlavní půjčovně městské knihovny v budově radnice na nám. 3. května 1340. Bližší informace poskytnou pracovnice knihovny na tel. čísle: 577 680 270.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam