Na Slováckém létě vystoupí Cristovao i Buty a poběží se i půlmaraton

Ilustrační foto (Foto: Slovácké léto)Ilustrační foto (Foto: Slovácké léto)
Ilustrační foto (Foto: Slovácké léto)
Co se děje 22. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V pořadí 11. ročník kulturně-sportovního festivalu Slovácké léto se tentokrát v Uherském Hradišti uskuteční od 29. června do 8. července. Pořadatelé už odtajnili program akce, serveru Zlin.cz to za pořadatele sdělila Petra Kučerová.

Hlavní pódium, na které se vrátí například slovenští matadoři Iné Kafe a poprvé zavítá Ben Cristovao, po dvou letech opět doplní menší, na němž se představí především lokální kapely. Písečná aréna na Masarykově náměstí opět ožije desítkami sportovních klání včetně jednoho ze čtyř turnajů nejprestižnější série plážového volejbalu Super Cup. Vyznavači běhu se mohou vedle tratí na pět a 10 kilometrů těšit i na premiérový půlmaraton.

Večerní koncerty se opět ponesou v česko-slovenském duchu. Vedle regionálních kapel se představí hvězdy, jako jsou Ben Cristovalo, ostravští Buty, fanynky se určitě budou těšit na mladého slovenského zpěváka Adama Ďuricu. Na četné žádosti se opět vrátí Iné Kafe. „Samozřejmě nezapomeneme ani na oblíbený Tabák, Argemu nebo Reflexy. Především jsme ale vyslyšeli prosby návštěvníků a upravíme začátky koncertů tak, aby byly dostupnější," odhalil jednu z novinek hlavní organizátor festivalu Marek Pochylý.

„Doprovodný program, opět především na Jezuitské koleji, ještě ladíme, ale určitě bude stát za to. Lidé se mohou těšit na folklorní večery, fabion show, gastro den, fit den pro dámy, latinsko-americkou noc nebo divadelní představení či dětský den. Je však třeba počítat s tím, že některé z těchto akcí budou placené," dodala další z organizátorek Jana Trubačíková.

Ani sportovci při 11. ročníku Slováckého léta nepřijdou zkrátka. Kromě klasických turnajů v plážovém volejbalu, fotbalu a házené, tradičního pétanque nebo hromadné vyjížďky na in-line bruslích se letos podruhé bude i běhat. „Vloni jsme si vyzkoušeli, že naši návštěvníci běh oceňují. Ke Žhavé 5 a Žhavé 10 tak letos přibude i půlmaraton. A máme velkou radost, že se nám opět podařilo získat pořadatelství Super Cupu, jednoho ze čtyř turnajů této nejprestižnější beachvolejbalové série, který vloni v přímém přenosu vysílala i Česká televize," dodal Marek Pochylý.

Chybět nebudou už podesáté benefiční aktivity, které budou směřovat k podpoře Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště, Domova pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích, Uherskohradišťské nemocnice a projektu Podané ruce Lukáškovi. „Co se benefice týče, právě teď finišujeme přípravy jednoho velkého překvapení. Zatím víc neprozradím, ale myslím, že si ho lidé rozhodně všimnou," uzavřel Marek Pochylý.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam