Nejoblíbenější herci Slováckého divadla byli loni Staňková a Hromádka

Slováckého Oskara získala Petra Staňková (Foto: Martina Lovecká)Slováckého Oskara získala Petra Staňková (Foto: Martina Lovecká)
Slováckého Oskara získala Petra Staňková (Foto: Martina Lovecká)
Kultura 23. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Herečka Petra Staňková s hercem Pavlem Hromádkou se stali loňskými nejoblíbenějšími herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Ocenění se dočkaly i inscenace Králova řeč a Platonov, řekl serveru Zlin.cz mluvčí divadla Josef Kubáník.

Ceny diváků pro nejpopulárnější osobnosti a inscenace nazvané Slovácký Oskar a trofeje odborné poroty nazvané Největší z pierotů se rozdávaly na plese divadla. Nejoblíbenější herečkou loňského roku je podle diváků Petra Staňková, která zabodovala především hlavní rolí v inscenaci režisérky Anny Petrželkové Měsíc nad řekou. „Na začátku zkoušení jsem bojovala se studem, protože před tak velkou a těžkou rolí cítíte respekt. A i když se těšíte a chcete se uvolnit, máte prostě strach. Uvědomujete si, že jste v obležení zkušených a nadaných lidí a nechcete to zkazit,“ prozradila Staňková.

U mužů si diváci nejvíce oblíbili Pavla Hromádku, který zaujal jako koktavý král Bertie v Královské řeči režiséra Igora Stránského. „Na roli Bertieho pro mě byla nejzajímavější nejspíš jakási dvojpólnost, a to slabost i síla. Slabost daná drsným dětstvím, odtud koktání i jiné nemoci a taky téměř neexistující sebevědomí. A síla jakási vnitřní, která se v něm někde uvnitř i přesto vše stále vyskytovala. Nevzdat to, nezahořknout,“ řekl Hromádka. Právě on byl za stejnou postavu nominován i na Cenu Thálie.

Králova řeč se stala i divácky nejoblíbenější inscenací loňského roku. Stejně rozhodla i odborná porota. Z hereckých výkonů pak porota vyzdvihla Tomáše Šulaje v titulní roli Platonova a Terezu Novotnou jako Annu Petrovnu Vojnicevovou ve stejné inscenaci režiséra Břetislava Rychlíka. „Platonov byl pro mě v podstatě protiúkol a jsem rád, že jsem se s takovou postavou mohl na jevišti potkat,“ uvedl Šulaj. Pro jeho kolegyni byla Anna Petrovna Vojnicevová návratem na divadelní prkna z mateřské dovolené. „Učila jsem se zase zkombinovat divadlo s rodinou v plném nasazení. Během zkoušek jsem zkoušela zapomenout na to, co se děje doma, a naopak. Moc mi to nešlo, měla jsem v hlavě solidní guláš. Ale jsem za tuto hereckou příležitost moc ráda,“ řekla Tereza Novotná.

Poslední cenou, o níž rozhodli sami herci, byla Cena komediantů. Trofej si odnesly Juliána Kvíčalová a Markéta Šlejmarová za scénografii k pohádce režisérky Zoji Mikotové O Květušce, za-hrádce a babici Zimici.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam