Otrokovická galerie vystavuje obrazy Radka Petříčka

Foto: Martin VaculaFoto: Martin Vacula
Foto: Martin Vacula
Kultura 23. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Výstavu obrazů Radka Petříčka nabízí Městská galerie Otrokovice. Kresby a malby mohou lidé vidět do 18. března, řekla serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Vstup je volný. Městská galerie Otrokovice je otevřená denně od 14.00 do 18.00 kromě pondělí.

Výstavu v týdnu uvedl Emil Sláma, člen otrokovického výtvarného spolku Rozumění společně s manželkou Radka Petříčka. Autor se nemohl z osobních důvodů dostavit. „Radek Petříček má ve svém ateliéru stohy knih, sušené květiny, skicy a vystavené artefakty jako v kabinetu anatomie,“ přiblížila přítomným atmosféru pracovny svého muže Petříčková.

Zároveň prozradila, že výtvarník se nechává ve své tvorbě inspirovat běžným životem. „Na každou akci či událost s sebou nosí skicák, aby mohl zachycovat životní situace,“ informovala Petříčková.

Výtvarník se ve své tvorbě věnuje zejména lidskému tělu, což je na výstavě patrné. Tématem jeho doktorandské práce je plastická anatomie. „Od roku 2007 pracuje jako asistent při výuce figurální kresby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Těžiště jeho práce spočívá v malbě a kresbě. Zajímá se o klasické malířské postupy a o výtvarné myšlení moderny,“ uvedla Stehlíková.

Spolupracuje také na projektu Figurama, které mají za cíl udržení zájmu o lidskou postavu jako o svébytné a současně umělecké vyjádření. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění ve spolupráci s městem a Otrokovickou Besedou.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam