Cenná relikvie pana H. Hokejka, která "může" za zlato z Nagana

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Sport 23. 2. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Má doma ve Zlíně pravý hokejový poklad. V časech, kdy se po dvaceti letech od slavného Nagana čeští hokejisté zase perou o olympijskou medaili, si Zdeněk Hamrlík originální brankářskou hůl Dominika Haška opečovává možná víc než jindy.

Zdeněk měl před dvaceti lety v ohni největších bitev tehdy třiadvacetiletého syna Romana. Mimochodem muže, který v NHL odehrál po legendárním Jágrovi z Čechů druhý největší počet utkání.

"S Ručinským i Svobodou staršími jsme se chodili dívat na tréninky i zápasy českých hokejistů, povedlo se mi dostat i do rozjásané kabiny našich zlatých kluků. Voněly tam doutníky, šampáňo, dokonce i slivovice, atmosféra byla nezapomenutelná a jedinečná," vybavuje si pan Zdeněk, jehož starší syn Martin je zlínskou hokejovou ikonou a dnes působí na střídačce extraligového týmu.

Ve svém držení má možná nejcennější hokejovou hůl naší historie. 

"V šatně mi ji daroval sám Dominik Hašek, napsal na ni i věnování, je to opravdu originální brankářská hokejka, kterou vychytal v bitvě s Ruskem zlato a pak ji radostí vyhodil do vzduchu tak, že stačila pěkně "líznout" obránce Ríšu Šmehlíka," vypráví u sebe doma spokojený majitel cenné relikvie.

Před třemi lety začali hokejku shánět tvůrci hokejové Síně slávy českého hokeje.

"Zatím ji mám já, nevylučuji, že tam jednou skončí, ale u mě je určitě v dobrých rukou," směje se otec dvou slavných hokejistů.

Ten pak absolvoval i nezapomenutelnou zpáteční cestu prezidentským speciálem. A domů si v něm dovezl vedle nebývalých zážitků i veleslavnou část úspěchu, na který Češi nikdy nezapomenou.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam