Petržela už šéfuje Zlínu: napřed liga, potom pohár

Foto: FC Fastav ZlínFoto: FC Fastav Zlín
Foto: FC Fastav Zlín
Sport 28. 2. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Už je ve Zlíně. Na práci se těší, podepsal s vedením klubu kontrakt na rok a půl. Vlastimil Petržela přichází, aby zvedl zlínský tým, který má podle jeho slov určitě na víc.

"Hráči podle jmen tu jsou hodně dobří, jenže dělají individuální chyby a za to se platí. Takže si nic nezastírejme, hrajeme o záchranu a z toho musíme rychle pryč, až pak začnu myslet na pohár," tvrdí zkušený trenér, který podle vlastních slov nedělal poslední půlrok v Baníku nic. Nechtěl se plést do práce funkcionářům a taky se jím být nikdy necítil.

Trenérská rošáda byla ve Zlíně hodně rychlá.

"Jednali jsme s vedením necelé dva dny a tak jsem tady, s šéfem klubu Zdeňkem Červenkou nás pojí přátelské vztahy," nezastíral.

Sám zlínský majitel věří v pozitivní vyznění změny. "Mám ten pocit, že se Bob Páník, aniž by chtěl a ne vlastní vinou, trochu okoukal. Jeho práce si vážím, prostě to ale chtělo něco nového, nepochybuji, že dostane nový impuls a v dobrém o něm ještě hodně uslyšíme," říká Červenka.

Reaguje i na to, že trenéra Petrželu provází pověst muže vládnoucího "bičem."

"Ne, ta autorita nemusí být vůbec v tom, že někdo křičí nebo zvedá hlas, trenér musí být respektován, je hráčovým nadřízeným, čas tohle často obrušuje," domnívá se majitel klubu.

Petrželu čeká za pár dnů hodně důležitý domácí zápas s Jabloncem.

"Kluci dobře vědí, že do toho musí dát všechno, když ano, jejich kvalita se projeví. Kádr docela znám, viděl jsem všechna utkání v Evropské lize, taky některé ligové zápasy," dodává na prahu své trenérské kariéry ve Zlíně trenér Petržela.

Mimochodem bývalý vynikající střelec a účastník MS 1982 ve Španělsku, kde si zahrál proti Kuvajtu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam