Ve Zlíně-Štípě bude půlroční výluka MHD kvůli rekonstrukci ulice

Výluka linky č. 34 ve Štípě (Foto: DSZO)Výluka linky č. 34 ve Štípě (Foto: DSZO)
Výluka linky č. 34 ve Štípě (Foto: DSZO)
Co se děje 2. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Dopravní společnost Zlín-Otrokovice chystá ve Zlíně-Štípě výlukové trasy pro autobusové linky MHD. Důvodem je rekonstrukce Zámecké ulice za 27 milionů, úplná uzavírka přeruší pravidelnou trasu od 19. března do 15. října, řekl serveru Zlin.cz mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota.

Obě linky pojedou v době uzavírky jinudy. „Zajistíme pro naše spoje náhradní trasy, aby se opatření dotklo cestujících co nejméně,“ řekl ředitel Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Josef Kocháň.

Autobusy linky 34 se budou v čase výluky otáčet u zastávky Štípa-požární zbrojnice, a to průjezdem ulicemi Nová cesta, Za Dvorem, Zámecká. Dále povede linka 34 zpět na zastávku Štípa-škola a odtud na zastávku Lešná-ZOO. „Obslouží také zastávku Kostelec-hřbitov. Tato trasa je však z důvodu šířkových poměrů na komunikacích použitelná pouze pro sólo vozidla,“ objasnil Cekota.

Spoje nebudou obsluhovat zastávku Štípa-požární zbrojnice. Pojedou zkrácenou trasou od zastávky Kostelec-U Řadovek, budou pokračovat ke kostelu, kde zastaví na zastávce příměstské dopravy, a dále na zastávku Lešná ZOO, kde se napojí na svou standardní trasu. Autobusy budou označené 34x.

Spoje linky 36, které standardně jezdí po Zámecké ulici, pojedou náhradní trasou s označením 36x. Povede kolem kostela přes zastávku Štípa-škola a vynechá zastávku Štípa-U Kapličky. „V době výluky budou do oblasti Štípy jezdit autobusové linky s označením 34, které se budou otáčet u požární zbrojnice, dále 34x, které pojedou zkrácenou trasou od kostela přímo k ZOO, linka 35, u níž se trasa nemění, a 36x s trasou kolem kostela,“ vyjmenoval Cekota.

V souvislosti s výlukou ve Štípě budou pro linky 34, 35 a 36 zpracované zvláštní výlukové jízdní řády. Budou vyvěšené na zastávkách a zveřejněné na webu dopravní společnosti a v celostátních elektronických informačních systémech. „Budou rovněž vydané nové datové soubory pro jízdní řády v mobilních telefonech,“ dodal Cekota.

Rekonstrukce Zámecké ulice přinese především vybudování jednotné kanalizace, která umožní napojení nemovitostí na centrální čističku odpadních vod v Malenovicích. Součástí jsou nové chodníky a zastávky MHD i nový povrch vozovky. Stát to bude 27 milionů korun a práce mají skončit v půli října.

Výlukové trasy

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam