Moderní dopravní terminál propojí v Holešově vlakové a autobusové nádraží

Vizualizace dopravního terminálu Holešov (Foto: MěÚ Holešov)Vizualizace dopravního terminálu Holešov (Foto: MěÚ Holešov)
Vizualizace dopravního terminálu Holešov (Foto: MěÚ Holešov)
Co se děje 3. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - V Holešově vznikne moderní dopravní terminál, který propojí autobusové a vlakové nádraží. V rámci stavebních úprav bude snížen počet nástupišť, která budou nově zastřešena, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Hana Helsnerová.

Přibudou také parkovací místa pro osobní vozidla a stání pro cyklisty. Dojde i ke kompletní úpravě dopravního prostoru v podobě reorganizace stávajících i výstavbě nových parkovacích stání, návrhu pěších tras a úpravě veřejného prostoru. Příprava této investice trvala více než tři roky a spočívala mimo jiné ve vyřizování dotace, zpracovávání projektových dokumentů a souvisejících stavebních předpisů i vyřešení majetkoprávních problémů. Nyní je stavba těsně před zahájením.

„Se stavbou souvisí nejen to, že autobusové nádraží bude staveništěm bez možnosti vjezdu autobusů, ale je třeba vytvořit náhradní a jednoznačné koridory pro cestující, jež docházejí na vlakové nádraží, musejí být zachovány komunikace a možnosti pro zásobování objektu ČD a dalších subjektů či provozoven," podotkl starosta města Rudolf Seifert.

Práce si rovněž vynutí přemístění autobusových zastávek z oblasti nádraží na ulici Palackého podél gymnázia a k Odbornému učilišti. Podle předběžných dohod s dodavatelem stavby se předpokládá, že akce bude zahájena ve druhé polovině měsíce března a dokončena by měla být v průběhu letních prázdnin.

Výstavba dopravního terminálu přijde na asi 28 milionů korun. Město předpokládá, že až 90 procent uznatelných nákladů pokryje dotace.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam