V otrokovickém Senioru zdarma poradí, jak doma pečovat o seniory s demencí

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 5. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Rodinní příslušníci pečující o seniory s demencí mohou opět využít bezplatnou pomoc, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková. V otrokovickém Senioru se uskuteční další setkání těchto lidí a díky přednášce se zájemci dozvědí, jak o své blízké s demencí správně pečovat.

V Senioru Otrokovice funguje od roku 2015 Centrum pomoci, jehož cílem je pomáhat  lidem s demencí a jejich rodinným pečujícím. V pondělí 19. března se zde uskuteční od 16.00 do 18.00 hodin další setkání rodinných pečujících, a to v budově C vedle Společenského domu.

Setkání je určeno pro ty, kteří mají s tímto tématem osobní zkušenost, nebo je tato problematika zajímá. „Setkání má tentokrát podtitul Výživa a stravování seniorů trpících demencí. Zodpovězeny budou i praktické dotazy lidí z oblasti péče o tyto osoby. Přednášky se zúčastní pracovníci, kteří se starají o lidi s demencí," konstatovala Věra Berková ze Senioru C a dodala, že se nejedná o informační seminář. Na tomto setkání bude přítomna nutriční terapeutka Renáta Čižmařová, a sociální pracovníci Senioru. Připravena bude také celá řada praktických ukázek a vhodných pomůcek pro stravování seniorů.

Na setkání se není nutné přihlašovat předem a vstup je bezplatný. Bližší informace podá případným zájemcům Alena Dušková, tel: 576 771 671, 773 558 106.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam