Do Vizovic přivezou herci muzikál Chlapec a hvězda

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Kultura 6. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE - Ryze český muzikál talentovaného devatenáctiletého Matěje Tauše - Chlapec a hvězda v podání divadla Abstract - potěší diváky v Domě kultury Vizovice. Na jedinečnou podívanou se návštěvníci mohou těšit 16. března od 18.00 hodin, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Gabriela Netopilová Sluštíková.

Celý příběh o hledání pravdy, která se skrývá všude kolem nás, a kterou jen nevnímáme, začíná na diskotéce. Tam devatenáctiletého Tomáše odmítne a zesměšní jeho dívka. A to jen proto, že Tomáš je příliš velký romantik a nechová se tak, jako jeho vrstevníci. Opuštěný, skleslý a naštvaný chlapec ale zanedlouho zjistí, jakou sílu může mít láska, je-li opravdová. Tomáše osloví Bára, hvězda, která sestoupila z oblohy jen proto, aby ho mohla milovat. Jenže milovanou Báru nevidí ani spolužáci, ani přátelé. Tomáš nakonec skončí v nemocnici, kde začne rozkrývat krutou pravdu o událostech posledních dní, která ho zavede až na samou hranici možností chápání.

„Scéna se promítá na plátno umístěné na jevišti, kde bude i celý hudební doprovod muzikálu. Vše je naživo, muzikál nepočítá s žádným playbackem," řekla Jiřina Trlicová, vedoucí Domu kultury Vizovice.

Není bez zajímavosti, že autor muzikálu Chlapec a hvězda – Matěj Tauš – si před lety v muzikálu ve Vizovicích už zahrál. „Byl žákem Miroslava Hromádky z Vizovic, který učí na ZUŠ v Malenovicích. A ten tehdy napsal svůj první muzikál na motivy pohádky Tři zlaté vlasy děda Vševěda. A Matěj Tauš, coby žák, v něm hrál. Teď se k nám vrací už s vlastním dílem, které sklízí samé pozitivní kritiky," dodala Jiřina Trlicová.

Premiéra muzikálu se uskutečnila loni v září ve zlínské Malé scéně.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam