Talentovaná mládež si mezi sebou rozdělí 100 tisíc korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 7. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - I letos vyčlení město Otrokovice ve svém rozpočtu 100 tisíc korun na podporu mimořádně talentovaných dětí a mládeže. O grant si mohou letos zájemci žádat od 6. března do 6. dubna, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

„Granty jsou určeny občanům města ve věku do 23 let, kteří jsou vynikajícími žáky nebo studenty základní školy, základní umělecké školy, střední školy, konzervatoře, vyšší odborné školy nebo vysoké školy, nebo jsou vynikajícími sportovci či umělci, a prokazují předpoklady k dosažení výjimečných studijních, vědeckých, sportovních nebo uměleckých výsledků," přiblížila vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková, kdo si může o peníze požádat.

Doplnila, že o grant mohou žádat pouze občané Otrokovic, tedy musejí zde mít trvalý pobyt. "V Otrokovicích máme celou řadu talentovaných dětí a mládeže, které vynikají v různých odvětvích. O granty je zájem a každým rokem rozdělíme celou vyčleněnou částku," podotkla vedoucí.

Žádosti mohou zájemci doručit na městský úřad osobně na podatelnu, nebo písemně na adresu Městského úřadu Otrokovice, odbor školství a kultury. O žádostech bude rozhodnuto nejpozději do konce června letošního roku. Žádosti bude vyhodnocovat pracovní komise jmenovaná Radou města Otrokovice, o poskytnutí grantů rozhodnou členové rady.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam