Jiří Ondráček: kterak zabít kohouta

OLOMOUC / ZLÍN - Pořád to bylo na hraně. Hosté vedli 2:1 a nutně potřebovali vyhrát, aby dorovnali sérii předkola play off v Olomouci. Puk si v 59. minutě vzal na levé křídlo zlínský útočník Jiří Ondráček, projel a vypálil takovou pecku, že vždy výborný brankář Branislav Konrád jen vykulil pod maskou oči. Zlín vyhrál 3:1 a devětadvacetiletý forvard Kohoutům dokonale zařízl krk.

Bylo rozhodnuto, do Zlína jde v pátek a v sobotu série za stavu 1:1 na zápasy.

Podobný kousek se přitom proti témuž soupeři povedl Ondráčkovi 2. února na domácím ledě. Olomoučtí nedlouho před koncem vyrovnali, jenže pouhých pět vteřin před třetí sirénou našel zlínský hokejista puk u olomoucké branky a rozhodl, Zlín tehdy vyhrál 4:3.

V posledních vteřinách rozhodl vícekrát. I v prodloužení. Jako třeba v Litvínově, to byl zápas, který předcházel zmíněnému s Olomoucí.
Ona tahle střelecká forma posledních, rozhodujících okamžiků nebude náhoda.

Stačí, když potkáte hrdého střelce, ale hlavně tatínka s kočárkem v civilu, malá dcerka mu určitě dodává energii. To se pozná.

Ondráček a spol jdou do pátečního a sobotního duelu v dobré pohodě, budou potřebovat velkou podporu. Nejen z dětského dopravního prostředku, to spíš ze zaplněného hlediště.

Neboť popravdě, kdo tomuto týmu před sezónou věřil, že se bude prát o osmičku nejlepších…