Město podpoří profesionální hasiče částkou 300 tisíc korun

ilustrační foto: město Vsetínilustrační foto: město Vsetín
ilustrační foto: město Vsetín
Co se děje 10. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Vsetínští zastupitelé se rozhodli podpořit profesionální hasiče. Z městského rozpočtu uvolní na jejich činnost částku 300 tisíc korun, serveru Zlin.cz to řekla muvčí vsetínské radnice Pavlína Roubíčková.

Poskytnutí dotace ve výši 300 tisíc korun Hasičskému záchrannému sboru Zlínského kraje na provoz jeho požární stanice na Vsetíně schválili zastupitelé na svém březnovém zasedání.

Podle zákona o požární ochraně je město povinno přispívat na provoz a vybavení profesionálních hasičů. „Každoročně proto na základě hasiči podané žádosti poskytujeme hasičskému záchrannému sboru dotaci. Letos ji zastupitelstvo schválilo ve výši 300 tisíc korun," uvedl starosta Jiří Růžička a dodal, že konkrétní využití poskytnutých prostředků je na samotném vedení hasičského sboru. Je však účelově vázáno na provoz a vybavení.

„Peníze využíváme podle aktuálních potřeb. V minulých letech jsme za ně pořídili například termokameru na vyhledávání skrytých ohnisek požáru nebo je použili na částečnou úhradu energií spotřebovaných naší stanicí," přiblížil velitel vsetínské požární stanice Lubomír Stárek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam