Do Otrokovic se sjedou motorkáři, sezonu zahájí akcí Restart

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 11. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Zahájit motorkářskou sezonu a připomenout, že ohleduplnost na silnicích znamená zároveň bezpečnost - to je hlavním cílem akce Motobesip 2018 – Restart 2018, která bude v případě příznivého počasí zahájena na otrokovickém náměstí v sobotu 17. března od 12.00 hodin. Na netradiční podívanou je zvána i široká veřejnost, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Motorkáři se začnou sjíždět na otrokovickém náměstí pod Komerční bankou od 12.00 hodin. Poté vyjedou za doprovodu policie na společnou vyjížďku po předem stanovené trase. Cíl vyjížďky bude na parkovišti před společností Continental Barum, kde ve 14.45 hodin vypukne doprovodný program.

„V rámci programu se mohou účastníci a návštěvníci těšit například na módní přehlídku motorkářského oblečení, vystoupení mažoretek, zábavné soutěže o ceny, prezentaci činnosti Policie ČR, Českého červeného kříže nebo regionálního pracoviště BESIP. Dále budou přítomni pracovníci společnosti Dekra, kteří na vyžádání provedou prohlídku technického stavu motorek. Bude postaráno i o zábavu nejmenších návštěvníků, a to prostřednictvím DDM Sluníčko, který zapůjčí elektrická autíčka a koloběžky. Zajištěno bude také drobné občerstvení," přiblížila program pro veřejnost Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního.

Už třetím rokem bude Motobesip zaměřen na celou motorkářskou sezonu, neboť bude zahrnovat tři akce. Zahájení sezony (Restart 2018 – 17. března), noční vyjížďku (Midnightride 2018 – 2. června) a ukončení sezony (Shutdown 2018 – 6. října). V případě nepřízně počasí budou stanoveny náhradní termíny.
„Tyto preventivní akce pořádáme ve spolupráci se spolkem CzechBikers, abychom tak společně upozornili na bezpečnost na silnicích," dodala Renáta Krystyníková.

Stejně jako v uplynulém roce je na Facebooku města Otrokovice vyhlášena tipovací soutěž. Úkolem je odhadnout počet motorek, které dorazí na akci Restart 2018.

Popis trasy: Motocykly vyjedou z nám. 3. května v Otrokovicích – Napajedla – Spytihněv – Babice – Huštěnovice – Staré Město – Kunovice – Podolí – Uherský Brod – Luhačovice – Dolní Lhota – Horní Lhota – Zádveřice-Raková – Lípa – Želechovice nad Dřevnicí – Zlín – Otrokovice.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam