Cyklostezka do Kvasic je kvůli hrozbě pádu stromů uzavřena

foto: město Kroměřížfoto: město Kroměříž
foto: město Kroměříž
Co se děje 11. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Cyklostezka z Kroměříže do Kvasic je stále uzavřená. Radnice k tomuto opatření musela přistoupit kvůli popadaným stromům na konci ledna, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

„S oteplením lidé vytáhnou kola, proto je nutné upozornit, že nebezpečí pádu stromů trvá. Pohyb na cyklostezce není bezpečný, riziko ohrožení zdraví je vysoké," upozornil vedoucí odboru služeb Lambert Hanzal.

Na cyklostezku spadlo v lednu několik stromů a jeden z nich těsně minul projíždějícího cyklistu. Město jedná o řešení situace se správcem porostu, kterým jsou Lesy ČR. „Do konce března by stromy, které cyklostezku ohrožují, měly být odstraněny. Od dubna by tak mohla být opět otevřená," dodal Hanzal. Podle něj se na podzim chystá další opatření, díky němuž by už stromy na cyklostezku nepadaly.

Radnice na trasu umístila dopravní značení zakazující vjezd všech vozidel a vstup chodců a také zábrany. „Prosíme cyklisty, aby jej ve vlastním zájmu respektovali. Bohužel, někteří lidé jsou nezodpovědní a velmi riskují, když na uzavřené cyklostezce jezdí. Setkali jsme se dokonce i s vandaly, kteří dopravní značení naházeli do řeky Moravy," uvedl vedoucí odboru služeb.

Lesní pozemky v sousedství cyklostezky vedoucí z části Kroměříže Trávník do Kvasic vlastní stát. Nachází se na nich vzrostlé stromy, které jsou ve špatném stavu. Jsou napadeny houbou, která decimuje tamní jasany. Ztrácejí vitalitu a některé jsou již suché s odumřelým kořenovým systémem. Podle Martina Posoldy, který má na starost městskou zeleň, se jejich stav dá označit za havarijní.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam