Vizovická radnice zafinancuje techniku pro hasiče

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Co se děje 12. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE - Vizovice dokončily opravy hasičské zbrojnice a nyní se chystají investovat peníze také do hasičské techniky. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí vizovické radnice Gabriela Netopilová Sluštíková.

Vizovičtí dobrovolní hasiči budou moci zase víc pomáhat především u dopravních nehod. Na konci loňského roku získali bezúplatně od HZS Zlínského kraje vyprošťovací zařízení. Aby ho ale mohli k událostem vozit a využívat, potřebují přestavbu zásahové cisterny. Náklady ve výši 140 tisíc korun radnice uhradí ze svého rozpočtu. Současně v této cisterně hasiči nechají udělat i generální servis čerpadla.

Investice do hasičské techniky tak navazuje na nedávno dokončenou modernizaci prostor zbrojnice. V jejích garážích stavbaři vybudovali sprchový kout i prostor pro umývání například dýchací techniky či bot po zásazích. „Sprchový kout ani prostor pro umývání vybavení tam nebyly a hasičům to chybělo," uvedl Jiří Žůrek z krizového řízení města s tím, že hasiči se museli sprchovat až doma. Přitom po zásazích se na zbrojnici převlékali do čistého oblečení. Použité vybavení zase čistili jen hadicí před budovou zbrojnice nebo v sušárně hadic.

Modernizace se dočkaly i místnosti pro školení hasičů, zasedání krizového štábu či povodňové komise. Zejména v zimních měsících tyto prostory navíc slouží jako zázemí pro mladou generaci hasičů. Stavbaři upravili i rozvody vody, elektřiny a plynu, vytvořili úložné prostory, vestavěli novou kuchyňskou linku. Do zasedací místnosti radnice nakoupila nové multifunkční skládací stoly a židle. Tyto investice důležité pro chod zbrojnice a komfort hasičů přišly na 181 150 korun.

V budoucnu by hasiči ještě rádi nechali vyměnit stávající čelní dvoukřídlá výjezdová vrata za modernější a pro rychlé výjezdy k zásahům daleko komfortnější vrata automatická.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam