Patronem festivalu Setkání Stretnutie bude známý český mim

Patronem je Radim Vizváry (Foto: Městské divadlo Zlín)Patronem je Radim Vizváry (Foto: Městské divadlo Zlín)
Patronem je Radim Vizváry (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 13. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Městské divadlo Zlín spustilo akreditace na divadelní festival Setkání Stretnutie, akce se letos uskuteční ve dnech 14. až 19. kvěna. Patronem 23. ročníku divadelního festivalu se tentokrát stal Radim Vizváry, známý český mim, performer, režisér, pedagog a choreograf, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Radim Vizváry patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě. Do Zlína přijede s inscenací Sólo, za kterou získal prestižní Cenu Thálie, a festival s ní zahájí. Diváci ho uvidí také v inscenaci Pejprbój.

Dalšími zajímavými hosty budou Slovácké divadlo Uherské Hradiště s novinkou Přes ploty, Slovenské komorné divadlo Martin s inscenací Vojna nemá ženskú tvár, Cirk La Putyka s novocirkusovou básní Up End Down oceněnou Cenou Divadelních novin jako Inscenace roku 2010 v kategorii Tanec a balet nebo Národní divadlo Brno s dramatem U Kočičí bažiny – v něm se představí také zlínští herci Helena Čermáková, Hana Tomáš Briešťanská a Tomáš David.

"Poprvé vyrostou dvě festivalová šapitó. První bude v parku za divadlem a konat se v něm budou koncerty (Franc Alpa, Brajgel, Fresh Minute, Tančírek) a Slam poetry, druhé divadelníci postaví v parku před vilou Tomáše Bati, aby se v něm odehrála ďábelská podívaná Majster a Margaréta v podání divadla Teatro Tatro. Doprovodný program bude opět celý zdarma," upřesnila Jurčová. Dodala, že vstupenky na festival budou v prodeji od začátku dubna.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam