Valašské Klobouky za tři miliony vymění přes 200 světel lamp za LED svítídla

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 14. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Valašské Klobouky na jaře vymění 208 kusů svítidel na veřejných lampách za úspornější LED svítidla. Před dvěma lety už jich vyměnilo přes 240, řekla serveru Zlin.cz mluvčí města Lenka Zvonková.

Nového osvětlení se dočkají ulice Pod Hájem, Žaboskřeky, Sokolská, Nádražní, Luční, Na Výsluní, Jana Nerudy a celá místní část Lipina. „Lokality bude lemovat celkem 208 kusů svítidel s neutrálním bílým světlem. Projekt navazuje na etapu z roku 2016, kdy se ve dvou desítkách lokalit rozmístilo více než 240 nových světel,“ informovala Zvonková.

Investiční akce se bude týkat pouze výměny svítidel, sloupy zůstávají původní a město je postupně vymění při dílčích opravách komunikací či rekonstrukcích lokalit. První světla by se měla začít montovat v květnu.

Podle starostky Elišky Olšákové se náklady druhé etapy výměny pohybují okolo tří milionů korun. „Městu se na tuto investiční akci podařilo získat 1,4 milionu korun z programu Efekt 2018, který vyhlašuje ministerstvo průmyslu a obchodu,“ uvedla Olšáková.

Valašské Klobouky mají 785 světelných bodů. „U části už byla úsporná světla instalována v roce 2016 a další bloky veřejného osvětlení se obnovují při místních opravách. Se současným projektem už tak město dosáhne na téměř tříčtvrtinové pokrytí energeticky optimálním osvětlením,“ poznamenala starostka.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam