Kroměříž bude hostit Mezinárodní festival živých soch

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Co se děje 17. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Originální projekt připravilo na letošní turistickou sezonu město Kroměříž. V ulicích historického centra se v neděli 27. května poprvé uskuteční Mezinárodní festival živých soch, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

Na různých místech se v rozličných barvách, kostýmech a pozicích představí zhruba 25 soch, které vždy tematicky „zapadnou" do dané lokality. „Věřím, že přilákají pozornost obyvatel i návštěvníků města," uvedl starosta Jaroslav Němec.

Lidé se budou orientovat podle připravené mapy, která je k jednotlivým sochám dovede. „Cílem je obejít všechna stanoviště se sochami a rovněž se zapojit do připravených soutěží a doprovodného programu. Úkolem návštěvníků bude také sochy hodnotit a vybrat tak tu nejzajímavější," popsala Ivana Jurečková z radničního odboru kultury a cestovního ruchu. Akce začne v 13.00 hodin, sochy budou v ulicích stát čtyři hodiny, tedy do 17.00 hodin.

„Pak je přivezeme na Velké náměstí, kde se uskuteční závěrečné defilé a vyhlášení soutěže o nejhezčí sochu," dodala Jurečková. Doprovodný program nabídne malování na obličej, bodypainting, fotosoutěž o zajímavé ceny (vyhodnocena bude až v dalších dnech po akci) a také závěrečný koncert, který festival uzavře. Vstupné se neplatí. „Festival navíc mohou doplnit svou nabídkou podniky, které jsou na trase soch. Uvítáme jejich iniciativu například v podobě speciálních akcí, ochutnávek, živé hudby či posezení," dodala Jurečková.

Živé sochy jsou uměleckou disciplínou, kde vystupují herci – umělci – jako živé sochy vytvořené zdánlivě z kovu, mramoru, hlíny, betonu, dřeva a jiných materiálů. Jedná se o náročnou činnost, která klade důraz na vysokou fyzickou a profesionální kvalitu. Umělci vytvářejí nehybné objekty, sochy a sousoší, které se pojí k různým tématům. Živé sochy jsou oblíbenou atrakcí a bývají zpestřením nejen letní turistické sezony.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam