KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: V regionu po letech vystoupí Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica (Foto: DK Kroměříž)Jaromír Nohavica (Foto: DK Kroměříž)
Jaromír Nohavica (Foto: DK Kroměříž)
Kultura 19. 3. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Koncerty, výstavy, jarmarky, ale i zajímavá netradiční povídání o historii nebo vesmíru, to vše se v tomto týdnu odehraje ve Zlínském kraji.

 Po několika letech se v pondělí 19. března do Kroměříže vrací bezesporu jeden z nejznámějších tuzemských písničkářů, básník, textař a skvělý muzikant, ať už s kytarou, nebo heligonkou v ruce Jaromír Nohavice. Jeho sólový recitál proběhne v Divadelním sále Domu kultury. O dva dny později, ve středu 21. března, si lidé jeho vystoupení mohou vychutnat i v Kunovicích v místní sportovní hale.

Na procházku planetární stezkou se můžete ve středu vydat po Uherském Brodě. „Procházka zahrnuje výklad u jednotlivých planet, zastavení v digitálním planetáriu a na konci akce na hvězdárně, za jasného počasí pozorování Měsíce. Sraz bude u modelu Slunce vedle velkých schodů nad nádražím,“ upřesnil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava s tím, že v případě nepříznivého počasí se procházka konat nebude.

Netradiční pohled na baťovskou architekturu i historii Zlína představí průvodci na komentované prohlídkové trase autobusem. Ta začne ve čtvrtek v 17.00. „Průvodci netradičním způsobem seznámí účastníky s architekturou, významnými osobnostmi, budovami a také historií Zlína.  Prohlídka bude realizována pouze v případě dostatečného množství zájemců. Informace o zrušení prohlídky bude zveřejněna nejpozději 21. března v 12.00 na webu a Facebooku 14|15 BAŤOVA INSTITUTU,“ vysvětlil Urbanovský.

Dům kultury Kroměříž rozezní ve čtvrtek od 18.00 Staré filmové melodie, premiérový recitál herce a zpěváka Jiřího Bartoně.

Víkend začne Velikonočním benefičním koncertem v Kině Hvězda v Uherském Hradišti. Vystoupí AG Fleg a Harafica, moderovat budou Eva Josefíková a David Vacke. Akce odstartuje v 19.00.

V sobotu 24. března ožije Dům kultury ve Vizovicích Velikonočním jarmarkem, který začne v 9.00. O hudební doprovod se postarají Gajdoš, Vizovjánek, Ocún a FS z Polešovic.

Štrůdly, klobásy, ale především slivovice zavoní v sobotu v Kulturním domě v Uherském Hradišti.

Výstavu více než 50 fotografií, pohlednic i kalendáře známého umělce Zdeňka Hartingera bude hostit oblíbená Zvonice Soláň. Slavnostní vernisáž začne v 15.30. O hudební doprovod se postará CM Jiřího Nechanického.

Vyvrcholením akce Výstava Kamélie dell´arte v Květné zahradě v Kroměříži bude sobotní koncert barokní a renesanční hudby s květinovou detektivní zápletkou v podání uměleckého souboru Plaisirs de Musique. Začne v 17.00.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam