Město investuje miliony do nového ozvučení divadla

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 20. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V létě čeká Slovácké divadlo v Uherském Hradišti rekonstrukce audiovizuální technologie. Akce si vyžádá náklady 7,5 milionu korun, které poskytne město Uherské Hradiště ze svého rozpočtu, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Jan Pášma.

Po dokončení modernizace se diváci dočkají mnohem lepšího zvuku v celém sále, specifické nároky budou při obnově zvukové techniky kladeny také na poslech herců a personálu divadla. 

Hlavní ozvučení hlediště vytvoří sada devíti reproboxů, která bude zavěšena před portálovou stěnou po obou stranách hlediště, vykrývací ozvučení bude umístěno pod stropem balkonu. Ozvučení samotného jeviště je navrženo prostřednictvím reproboxů a dvoupásmových pasivních reprosoustav. Kromě ozvučovacích sestav reproboxů budou prostory hlediště a jeviště vybaveny ruchovými mikrofony pro snímání a záznam celkového zvukového obrazu. Jádrem nově situované odbavovací režie je digitální mixážní konzole. Nově bude vybaveno také stanoviště inspicienta. Plošné ozvučení pak pokryje prostory budovy, foyer a šatny herců. Odborníci na zvukovou techniku budou v divadle pracovat od konce června, hotovo by mělo být v závěru měsíce srpna.

„Poslední velké opravy se ve Slováckém divadle uskutečnily předloni. Nejen divadelní sál, ale i ostatní shromažďovací prostory divadla zdobí nové obklady, koberce či závěsy. Akce stála přes čtyři miliony korun. Vloni byla za skoro 900 tisíc opravena vyhlídková terasa a nyní se zaměřujeme na audiovizuální techniku. Všechna místa divadla nebyla ozvučena úplně ideálně, navíc technika velmi rychle stárne. Proto věřím, že rekonstrukce bude velkým přínosem pro komfort diváků i pro samotný umělecký soubor, technicky by pak mělo jít o vysoký standard odpovídající dnešním požadavkům," sdělil starosta města Stanislav Blaha.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam