Americký fotbal opět ve Zlíně

Foto: Zlín GolemsFoto: Zlín Golems
Foto: Zlín Golems
Sport 11. 4. 2018 | Autor: Tomáš Lachtan

ZLÍN - Po necelém roce se sportovní fanoušci ve Zlíně mohou těšit na nejtvrdší sport na světě – americký fotbal. Již v neděli 15. dubna se univerzitní klub Zlín Golems opět představí před domácím publikem a započne tak svoji historicky třetí sezónu.

V prvním letošním zápase univerzitní Golemové narazí na své rivaly ze Šumperka. S těmi dokázali v minulosti vyhrát pouze jeden zápas ze tří, a tak můžeme očekávat opravdu tvrdou bitvu. „Loňská sezóna bohužel nedopadla úplně podle našich představ. O to více dřiny jsme věnovali přípravě na tu letošní. Posílili jsme trenérský personál i hráčský kádr a zkušenosti jsme sbírali na kempech s prvoligovými kluby. Doufáme, že se práce všech hráčů a koučů na hře projeví,“ prozradil tiskový mluvčí klubu Tomáš Halamík.

Video

„Čeká nás velmi těžký zápas, ale věřím, že díky tvrdé přípravě na to máme. Musíme hrát svou hru a musíme si věřit. Důležité je hrát jako tým a nepodceňovat soupeře,“ zamýšlí se hrající trenér, bývalý italský reprezentant Matteo Dotti.

Sezóna amerického fotbalu je sice krátká, ale velmi intenzivní. Diváci si mohou připadat jako na gladiátorských zápasech, když se proti sobě rozeběhnou hráči obrnění přilbami a speciálními chrániči. O tvrdé rány rozhodně není nouze. Každý zápas je opravdu podívaná. Sportovní odpoledne doplní družstvo roztleskávaček, které požene mužstvo k nejlepšímu výkonu a pro diváky předvede také speciální vystoupení.

Tým složený nejen ze studentů zlínské univerzity bude potřebovat hodně sil a hlavně podporu fanoušků. „Říká se, že diváci jsou dvanáctým hráčem. My to tak skutečně bereme. Proto doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíce lidí,“ dodává Halamík. Utkání začíná v neděli 15. dubna ve 14.00 hodin. Držme palce.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam