Školáci se rozhodli zachránit před vyhynutím tygra ussurijského

Foto: MěÚ Valašské MeziříčíFoto: MěÚ Valašské Meziříčí
Foto: MěÚ Valašské Meziříčí
Co se děje 14. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Před hrozbou vyhynutí se rozhodli zachránit tygra ussurijského žáci školní družiny ZŠ Vyhlídka Valašské Meziříčí. Zapojili se do projektu Zoo Zlín a vybrali si program podporující záchranu největší kočkovité šelmy světa, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Renata Votrubová.

Tygra si děti vybraly samy mezi dalšími ohroženými druhy. „Mezi ně patřil rejnok, tučňák, panda, veverka, tygr, surikata, želva, klokan, lemur a mravenečník. Jakmile se děti rozhodly pro svého zvířecího favorita, začalo hlasování. Jasným vítězem se stal tygr ussurijský. Na něj dle svého uvážení mohly děti dobrovolně přispět drobným finančním obnosem ze své pokladničky," uvedla vedoucí vychovatelka školní družiny ZŠ Vyhlídka Olga Nejedlá.

Děti tak díky projektu poznají, jak náročná je práce spojená s péčí o ohrožené druhy. Tygrů ussurijských žije na světě už jen kolem 500 kusů. „Rozhodnutím školáků sponzorovat právě tuto zoo se škola zapojila do snahy rozmnožovat a zachovat ohrožené druhy zvířat naší planety. Žáci přispěli částkou 4 800 korun a tímto se stali ročními sponzory tygra ussurijského," uvedla vedoucí vychovatelka Olga Nejedlá.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam