Město zahájilo prodej stavebních pozemků v lokalitě Dlouhá

Lokalita IBV Dlouhá (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Lokalita IBV Dlouhá (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Lokalita IBV Dlouhá (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 15. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Celkem 17 stavebních parcel v nově vznikající lokalitě pro individuální bytovou výstavbu v ulici Dlouhá ve Valašských Kloboukách je připraveno k prodeji. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

Zastupitelé už stanovili kupní cenu 1 000 korun za m2, z níž bude 826 korun přináležet městu a 174 korun bude činit platná sazba DPH. Žádosti o odkup mohou budoucí stavebníci zasílat odboru vnitřních věcí městského úřadu do 28. dubna.

„Nová lokalita pro individuální bytovou výstavbu v ulici Dlouhá má lukrativní polohu s dobrou dostupností centra města a bezprostřední blízkostí zdravotního střediska a mateřské i základní školy. Výstavba se připravuje ve dvou etapách, v této první fázi bude probíhat prodej sedmnácti stavebních pozemků o rozloze více než 12 tisíc m2 a do budoucna bude možné rozšíření ještě o dalších šest parcel. Záměrem města je přitom umožnit prodej prvních pozemků už na červnovém jednání zastupitelstva," sdělila starostka Eliška Olšáková.

Zastupitelé se rovněž usnesli na pravidlech, za jakých bude možný prodej v případě, kdy o jednu parcelu projeví zájem více kupujících. V prvním kroku by byli žadatelé vyzváni k předložení své nabídky ceny a rozhodovala by ta vyšší z nich. Pokud by účastníci nabídli shodnou výši, pak by se přistoupilo k losování. Uchazeč bude moci podat žádost o odkoupení jednoho pozemku. Žadatelem nemůže být právnická osoba.

Město v lokalitě aktuálně připravuje výstavbu infrastruktury, tedy komunikací, chodníků, vodovodu, kanalizace a veřejného osvětlení. „Dokončuje se realizační dokumentace, jejíž nedílnou součástí bude i blíže konkretizovaný rozpočet investiční akce. Na jejím základě podáme žádost o stavební povolení, které by mohlo být vydáno během letních měsíců. Poté přijde na řadu výběrové řízení na dodavatele stavby," přiblížil další postup Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje.

Jakmile bude platné stavební povolení, bude město řešit způsob financování. „Nabízí se možnost úvěru, financování na etapy z rozpočtu nebo částečně z úvěru a částečně z vlastních prostředků. O konkrétní podobě rozhodne zastupitelstvo," dodala Eliška Olšáková s tím, že v případě ideálních podmínek by mohly první rodinné domy v otevírané lokalitě začít růst na podzim roku 2019. Výstavba se přitom bude řídit studií, kterou zpracoval městský architekt Petr Zámečník.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam