Zlínský kraj se pyšní jedním z nejzelenějších měst v republice

Panská zahrada (Foto: Zlin.cz)Panská zahrada (Foto: Zlin.cz)
Panská zahrada (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 15. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Město Vsetín je třetím nejzelenějším městem v republice. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Pavlína Roubíčková.

Množstvím zeleně vyšel Vsetín v porovnání s dalšími českými městy s obdobnou rozlohou velmi dobře, umístil se totiž na třetím místě. Městu Vsetín přispívá okolní příroda, která se rozléhá kolem celého města. Zeleň tvoří nejen okolní lesy, ale i plochy, které jsou v centru města, kde je velmi oblíbená například Panská zahrada.

„Počet vysazených stromů a keřů při velkých stavebních akcích se za poslední roky pohybuje kolem několika tisíců kusů. Například v oblasti revitalizace veřejných ploch Kolonie bylo vysazeno přes sto sedmdesát stromů a bezmála dva tisíce pět set keřů. Park mezi Trávníky a Rybníky zdobí přes sto nových stromů a na tisíc pět set keřů, přičemž na Trávníkách se vysadilo dalších padesát stromů a něco přes šest set keřů. I Luh se zazelenal díky až sto kusům keřů a stromů," sdělil místostarosta Tomáš Pifka s tím, že počet vysazených stromů v posledních dvou letech v rámci údržby veřejné zeleně čítá přes sto dvacet stromů a necelých tisíc keřů.

S pár procenty zeleně navíc se před Vsetínem umístilo město Jeseník a nejvíce zelené je město Děčín se svým prvním místem.

Žebříček nejzelenějších měst v republice sestavil Český rozhlas, který vyšel z analýzy provedené Evropskou agenturou pro životní prostředí (EEA). Vědci se pokusili určit, k čemu se využívá půda na celém kontinentu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam