Festival Neznámá Země začne ve Zlíně už ve středu

Ilustrační foto (Foto: neznamazeme.cz)Ilustrační foto (Foto: neznamazeme.cz)
Ilustrační foto (Foto: neznamazeme.cz)
Co se děje 16. 4. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Oblíbený festival cestování, sbližování a poznávání kultur Neznámá Země začíná za pár dní. Ročník odstartuje ve Zlíně ve středu 18. dubna, informovala server Zlin.cz mluvčí festivalu Jana Horká.

Hned první den festivalu nabídne tři projekce a přednášku. Na téma s názvem „Na extrémní výzvu odpověděli Češi" pohovoří Adam Záviška a Markéta Peggy Marvanová.
Festival Neznámá Země potrvá až do pátku 27. dubna.

V rámci festivalu se lidé mohou těšit na Cestovatelský biograf: Jump! (režie: John Catto, Allen Hill) a Cestovatelský biograf: Lezení na písku – sedmdesátá léta (režie: Karel Vlček). Konat se budou v Alternativě, kulturním institutu. Na programu je i přednáška S padákem kolem světa, ta proběhne v Guliver kavárně-čokoládovně-čajovně a bude doplněna projekcí.

Ve čtvrtek mohou lidé zažít další Cestovatelský biograf: Dalajlama v Buddhových stopách (režie: Viliam Poltikovič), a pak Hory Afriky: ledovce a sloni, obě v Alternativě s přednáškou Rudy Švaříčka

V pátek se zájemci vydají virtuálně Pěšky mezi buddhisty a komunisty, spolu s Ladislavem Ziburou v Aule Univerzity Tomáše Bati. A neděle je věnována Lucii Radové a jejímu příspěvku nazvanému Ženská výprava v tuk-tucích Jižní Amerikou. Konat se bude opět v Alternativě.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam