KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Zažijte koncert v trolejbusu, poznejte jinou tvář Marie Terezie, ochutnejte exotiku

Busfest (Foto: busfest.cz)Busfest (Foto: busfest.cz)
Busfest (Foto: busfest.cz)
Co se děje 16. 4. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ -  Koncerty známých interpretů, oblíbený Busfest, ale také netradiční kuchařská show, kde nebude chybět ani hmyz na talíři. Tento týden bude ve Zlínském kraji pestrý.

Už zítra můžete vyrazit do Luhačovic na koncert oblíbené české kapely Čechomor, která v devadesátiminutovém vystoupení představí originální folkrockové aranže českých a moravských lidovek. Koncert odstartuje v 19.00 v sálu Rondo, vstupné 450 Kč na místě, v předprodeji 400 Kč.  

Pokud vás zajímá historie a dějiny hradu Buchlova, pak je pro vás určena ve středu 18. dubna přednáška o nových poznatcích ze stavební historie této unikátní památky.  Začátek bude v 17.00. První dáma české country Věra Martinová vystoupí ve středu na zámku v Holešově. Koncert, na kterém společně s ní vystoupí i její hosté, začne v 19.00, vstupné stojí v předprodeji 250 Kč, na místě 350 Kč.

O Afghánistánu poněkud z jiného pohledu bude ve čtvrtek 19. dubna přednášet v Masarykově veřejné knihovně Vsetín Luděk Hromada. „Tento valašský rodák má letité zkušenosti s ozbrojenými složkami i všedním životem na Blízkém východě, zároveň je to fotograf a orientalista. Během své přednášky se na tuto zemi podívá z pohledu vojáka a humanisty,“ přiblížil dále Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Oblíbený hudební festival Busfest, který se odehrává přímo na půdě jedoucích trolejbusů, odstartuje v pátek 20. dubna. Tři festivalové trolejbusy vyjíždí z točny kousek od Sportovní haly ve Zlíně. Svézt se můžete s kapelou Tata Bojs, rapperem Maniakem či rockovou kapelou Vees. Celkem se pojedou tři kola a pak se celá akce přesune na after party do zlínského klubu Fenix.  Více o programu na www.busfest.cz.

Vtipně i vážně bude vyprávět příběh císařovny Marie Terezie Dana Šimková, na jejíž přednášku můžete vyrazit v pátek do Městské knihovny v Bystřici pod Hostýnem. „Návštěvníci se dozví, o jejích každodenních útrapách šlechtičny v podobě nepohodlné módy, složité hygieny a domluvených sňatků, a samozřejmě také o jejím životě vladařky a matky významných panovníků,“ nastínil dále Urbanovský s tím, že přednáška začne v 17.00.

Buchlovice na Uherskohradišťsku zažijí v sobotu 21. dubna Den vín. Samotný košt se koná od 13.30 v prostorách hradního sklepení mimo průvodcovské trasy. Je připraveno přes 600 vzorků vín. Uherský Brod se chystá v sobotu na Gastro Fest. Uskuteční se od 10.00 do 18.00 v prostoru pod muzeem. „Kromě klasické grilované kuchyně se lze těšit na extrémní kuchyni a hmyz. Nebude chybět ani exotické ovoce. Na svoje si přijdou i milovníci sladkého a dobré kávy. Se svou Kuchařskou show vystoupí také Markéta Hrubešová. Vstup je zdarma,“ poznamenal Zdeněk Urbanovský.

V neděli 22. dubna se bude otevírat stezka Naokolo Hostětína na Uherskohradišťsku. Vycházka dlouhá cca 6 kilometrů začne v 13.30 v zahradě za Centrem Veronica Hostětín.

Zámek Chropyně rozezní v neděli IV. ročník setkání pěveckých sborů. Program Zpěvem napříč generacemi začne v 16.00.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam