Ekologickým svátkem Den Země bude žít celý Zlín

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 18. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V rámci mezinárodní kampaně na ochranu životního prostředí nesoucí název Den Země se i ve Zlíně koná řada akcí. Až do neděle 22. dubna se mohou děti ze školek, škol, ale i široká veřejnost připojit k oslavě tohoto ekologického svátku prostřednictvím zajímavých aktivit, serveru Zlin.cz o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Na programu je například hydrobiologická exkurze, procházka po přírodovědných zajímavostech v okolí Mladcové, pochod Pasekářskou stezkou či vítání ptačího zpěvu. Vycházek se zúčastní i odborníci z řad přírodovědců.

Část aktivit se uskuteční přímo uvnitř města. Arboristka z Odboru městské zeleně provede zájemce po městských parcích, zoolog zve na oblíbenou večerní vycházku za zvířecími obyvateli a galerista ukáže rodičům s dětmi umělecká díla v centru Zlína. I letos se na náměstí Míru uskuteční celodenní sbírka jízdních kol Kola pro Afriku. Obyvatelé Zlína mohou také svými silami přispět k čistotě města a zapojit se do úklidové akce. V rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko! se bude čistit Pohádkový les na Jižních Svazích a lokalita nad Čepkovem.

Den Země 2018 doprovází výstava Co udělám pro Zemi na Den Země, která je k vidění v přízemí radnice a ve stejné budově ve II. patře pak výstava fotografií Klubu českých turistů.

První Den Země byl oslaven 22. dubna 1970 v San Francisku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam