Uherskohradišťská nemocnice má deset nových monitorů dechu

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Co se děje 20. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Nadace Křižovatka věnovala dětskému oddělení Uherskohradišťské nemocnice deset monitorů dechu. Oddělení jich má celkem 32, řekla serveru Zlin.cz mluví nemocnice Dana Lipovská.

Nemocnice získala monitory dechu v rámci projektu nazvaného Maminko, dýchám. „Monitory hlídají nejen zástavu dechu, ale jakékoliv nepravidelnosti v dýchání dítěte. V případě potíží okamžitě spustí alarm, díky němuž může být dítěti včas poskytnuta první pomoc,“ uvedla Lipovská.

V nemocnici je nyní 32 monitorů dechu. „Jejich počet se nezmění. Nové monitory totiž nahradí deset už zastaralých přístrojů,“ informovala Lipovská. Monitory stály celkem 29 700 korun.

Převzal je primář dětského oddělení Jan Petrželka. „Rád bych poděkoval Nadaci Křižovatka za podporu. Od chvíle, kdy monitory dechu na oddělení využíváme, jsme zachytili dva případy, kdy byla díky včasné signalizaci monitoru zahájena resuscitace novorozence, která mu zachránila život. Monitory dechu jsou úžasnými pomocníky a zlepšují kvalitu poskytované péče,“ řekl Petrželka.

Potvrdila to i jedna z maminek Kristýna Šimčíková, která musela na hospitalizaci se synem Kryštofem. „Malý se narodil ve 34. týdnu, takže jsem moc ráda, že je pod kontrolou. Plánujeme monitor používat i doma,“ dodala Šimčíková.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců. Za více než 20 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic téměř 7 000 monitory dechu v celkové hodnotě 30 milionů korun. „Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce a společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé České republice, popsala ředitelka Nadace Štěpánka Pokorníková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam