Dobrovolníci budou uklízet okolí potoka Klobučka

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 20. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Okolí potoka Klobučka ve Valašských Kloboukách budou v pátek uklízet dobrovolníci. Úklid je součástí akce Ukliďme Bílé Karpaty, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí Valašských Klobouk Lenka Zvonková.

Zájemci mají sraz ve 12.00 u komunitní kompostárny. „Do dobrovolnického týmu se může přidat každý, kdo má chuť udělat prospěšnou věc a rád věnuje svůj čas a energii očistě zdejší přírody,“ uvedla Zvonková.

Směr úklidu bude postupovat od kompostárny k ekoparku Trhovisko. „Vyčištění koryta Klobučky bylo také jedním z témat, která od občanů zazněla na letošním veřejném fóru. Nyní tedy můžeme společně ukázat, že nám prostředí, ve kterém žijeme, není lhostejné,“ řekl místostarosta Martin Janík.

Podle něj mohou lidé společnými silami odklidit z potoka a přilehlých lokalit nánosy nepořádku a odpadků. „Rukavice a pytle na odpad budou zajištěné,“ doplnila Zvonková.

V rámci akce Ukliďme Česko se dobrovolníci už několik let zapojují do úklidu přírody a sbírají tuny odpadu. Vznikly i různé menší akce na úklid různých oblasti jako například Ukliďme Bílé Karpaty.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam