Ve Zlíně se chystá literární festival věnovaný inspirativním ženám

Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Co se děje 20. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Festival nazvaný Literární jaro Zlín 2018 začne v pondělí ve Zlíně. Bude věnovaný inspirativním ženám a potrvá do 3. května, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně Gabriela Winklerová.

Literární festival je už podeváté a navazuje na tradici festivalů jako Literární květen a L!terra. „Festival se zaměřuje na autorská čtení, moderované besedy se spisovateli, představení právě vydaných knih a setkání s literárními osobnostmi. Návštěvníci se mohou zapojit do diskuzí o literatuře, zhlédnout divadelní představení a výstavu, zúčastnit se čtení pod širým nebem,“ vyjmenovala Winklerová.

Literární jaro 2018 zahájí v pondělí v 17.00 hodin autorské čtení a beseda se spisovatelkami Jakubou Katalpou a Petrou Dvořákovou v kavárně ve 14|15 Baťově institutu. „V úterý od 17.00 jsou v plánu historky z hereckého podsvětí Marie Doležalové Kafe a cigárko v podání Gustava Haška a Barbory Jánové v rámci populárního scénického čtení LiStOVáNí,“ řekla Winklerová.

Literární jaro každoročně věnuje pořad také dětem. „Pod vedením psycholožky a autorky knih pro děti Zuzany Pospíšilové si žáci základních škol vyzkouší, že kdo rozdává radost, ten ji také dostává. Dvě besedy plné příběhů a her se uskuteční 25. dubna v 9.00 a v 10.00,“ doplnila mluvčí.

Ve stejný den od 17.00 je čtení v parku, které potěší fanoušky Betty MacDonald. „Z oblíbeného autobiografického románu Vejce a já budou předčítat Romana Julinová, Blanka Kovandová, knihovníci i samotní posluchači za hudebního doprovodu ZUŠ Zlín – Jižní Svahy,“ řekla Winklerová.

Knize Nejlepší české básně 2017 bude věnována beseda se Sylvou Fischerovou a Jitkou Srbovou 27. dubna od 17.00. „Tradičně nebude chybět ani panelová diskuze pro odbornou veřejnost, tentokrát s Petrem Eliášem, šéfredaktorem nakladatelství Albatros, a Lucií Šavlíkovou, šéfredaktorkou nakladatelství Pikola,“ připomněla Winlerová. Diskuze bude 2. května od 9.00 a ve stejný den v 17.00 bude beseda s publicistkou Magdou Jogheeovou a ilustrátorkou Alžbětou Vlčkovou, která představí knihu fejetonů Je na kostele stále pět? Festival 3. května v 17.00 zakončí autorské čtení spisovatelky a scenáristky Petry Soukupové z její nové knihy Nejlepší pro všechny.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam