Michaela Blahová o rodině, politice a životě na Zlínsku

Michaela Blahová s rodinou na výletě. Zdroj: soukromý archiv Michaely BlahovéMichaela Blahová s rodinou na výletě. Zdroj: soukromý archiv Michaely Blahové
Michaela Blahová s rodinou na výletě. Zdroj: soukromý archiv Michaely Blahové
Komerční sdělení 14. 5. 2018 | Zdroj: Martin Schön

Senát nemá být odkladištěm pro vysloužilé politiky, ale naopak místem, kde se aktivně bojuje za práva lidí, pomáhá obcím a místním firmám a hájí se demokratické hodnoty našeho státu. Vyzpovídali jsme pro naše čtenáře Michaelu Blahovou.

Proč ses rozhodla kandidovat do Senátu?

Celý život se ráda setkávám s lidmi a snažím se pomáhat těm, kteří si sami pomoci nemohou nebo si pomoc zaslouží. I z toho důvodu jsem pracovala v sociálních službách, např. v Charitě Zlín jako vedoucí střediska Domovinka nebo jako dobrovolník v klubu maminek apod. Na druhou stranu vím, i díky mému ekonomickému vzdělání, že k solidaritě patří i zodpovědnost. Velmi si vážím pracovitých lidí, kteří se řádně starají o své děti, rodiče, nemocné nebo o své okolí. A tento přístup zodpovědné solidarity bych chtěla prosazovat i jako senátorka. Být aktivní i prospěšná pro lidi, obce a firmy z našeho regionu.

Vyjmenuj nám tři důvody, proč by tě lidé měli volit.

Za prvé - jsem tady doma. Celý můj osobní i profesní život je spojen s tímto regionem. Narodila jsem se ve Zlíně. Pracovat jsem začala v JZD Slušovice na konci osmdesátých let. Obrazně řečeno, mám tento region a lidi, kteří v něm žijí, pod kůží. Za druhé - ráda bych prosadila některá konkrétní opatření, která by vedla ke zlepšení sociálního systému u nás. Například bych chtěla prosadit daňové zvýhodnění pro osoby, které pečují o své blízké. A za třetí - jsem pracovitá, energická, a když něco dělám, tak vždy na plný plyn. Nebudu senátorkou jen tak do počtu. Senát nemá být odkladištěm pro vysloužilé politiky, ale naopak místem, kde se aktivně bojuje za práva lidí, pomáhá obcím a místním firmám a hájí se demokratické hodnoty našeho státu.

Podpora rodiny na prvním místě.Co bys chtěla v Senátu prosadit?

 V prvé řadě konečně prosadit víceleté financování sociálních služeb, aby poskytovatelé, ale i klienti mohli lépe plánovat svoji budoucnost. Dále bych chtěla prosadit daňové zvýhodnění při spolufinancování osob v péči o blízkého člena rodiny při zajištění péče prostřednictvím registrované sociální služby (v částce do 50 000 Kč za rok).  Rovněž budu prosazovat finanční podporu pro obce a města při výstavbě startovacích bytů nejen pro mladé rodiny.

Jaký máš názor na migraci a hrozbu islamizace Evropy?

Domnívám se, že bychom islamizaci Evropy vůbec neřešili, kdybychom důrazně ctili křesťanské kořeny. Pokud je národ neukotvený, je zde prostor pro šíření jiných ideologií. Migrace nemůže fungovat bez pravidel. Nemůžeme zvát a zároveň nenastavit pevné mantinely.
Ovšem pokud žádají o azyl lidé, kteří jsou skutečně pronásledováni a hrozí dopady na rodinu a smrt, zde je třeba poskytnout, po splnění všech zákonných podmínek, azyl. Jako např. u čínských křesťanů. V ostatních případech je nejúčinnější pomoc přímo v dané kultuře na konkrétním místě.

Máš nějaké oblíbené jídlo, recept?

Neodolám tataráku, ale na jeho přípravu si netroufnu. Myslím, že vařím opravdu výborné kynuté knedlíky s jahodami nebo borůvkami, nebo kynuté povidlové koláče. Ráda vařím pro svou početnou rodinu, i když už ne tak často, jako dříve, vzhledem k mému pracovnímu vytížení.

Jak trávíš volný čas?

S mou rodinou a procházkami v okolí. Naše oblíbené cíle jsou hrad Lukov, cukrárna u Šarmanů v Kašavě nebo okolí Lukova. Občas vyjížďka na kole, v zimě sjezdové lyže. Ráda se setkávám i se svými přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam