V  Uherském Brodě otevřeli vylepšené dopravní hřiště

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Co se děje 14. 5. 2018 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÝ BROD – Nově zrekonstruované dětské dopravní hřiště bylo před pár dny slavnostně otevřeno při Základní škole Na Výsluní v Uherském Brodě. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí brodské radnice Elen Sladká.

Investorem rekonstrukce bylo město Uherský Brod. Celkové náklady dosáhly 4 milionů korun, částkou 1,7 milionu přispěl Zlínský kraj ze svého dotačního programu zaměřeného na BESIP.

"Čím dříve si děti zafixují pravidla silničního provozu, které musí na silnicích dodržovat, tím lépe. Proto jsem velmi potěšen tím, jak krásné a moderní dopravní hřiště tady vzniklo. Zvláště mě těší, když vidím, že se zde nacházejí téměř všechny prvky, s nimiž se mohou děti v dopravním provozu setkat. Děkuji městu Uherský Brod, že se do tohoto projektu pustilo a přeji dětem z Uherskobrodska, aby sem rády chodily a aby jim hřiště dobře sloužilo," uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek zodpovědný za oblast dopravy, který se slavnostního otevření hřiště také zúčastnil.

Nově zrekonstruovaný a rozšířený areál umožní výuku dopravních situací na větším, a tedy bezpečnějším prostoru a zároveň umožní, aby v areálu našly využití i odpočinek celé rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Tím se propojí výuková část s možností trávení volného času pro celou rodinu aktivní formou.

Postupně se ale zvelebují i další dopravní hřiště po celém kraji. Kraj si nechal zpracovat Studii obnovy dětských dopravních hřišť a v souladu s ní chce v průběhu pěti let dopravní hřiště v kraji zrekonstruovat tak, aby odpovídala současným potřebám výuky dopravní výchovy.

Loni v září bylo otevřeno zmodernizované dopravní hřiště ve Valašském Meziříčí. V příštích letech jsou navrženy rekonstrukce dětských dopravních hřišť ve Zlíně-Malenovicích, Vsetíně, Loukově, Uherském Hradišti, Otrokovicích a Kroměříži. Vybudování nových hřišť se pak plánuje v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Rožnově pod Radhoštěm, Valašských Kloboukách, Vizovicích a Luhačovicích.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam