Hejtman ocenil desítky hasičů

Foto: Jiří BalátFoto: Jiří Balát
Foto: Jiří Balát
Co se děje 15. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek udělil dobrovolným i profesionálním hasičům medaile za jejich příkladnou činnost. Server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Celkem hejtman předal 39 hasičům pamětní medaile a pěti hasičům záslužná vyznamenání II. stupně. „Děkuji vám, že jdete ve šlépějích svatého Floriána, který ve třetím století odvrátil plamennou zkázu hořícího domu a nasadil svůj život za víru a křesťany, stejně jako vy nasazujete svůj život denně bez zaváhání pro všechny potřebné. Velmi si vážím vaší práce a připravenosti při zásazích u požárů, živelných katastrof a jiných pohromách. Svým vstřícným přístupem máte také velký podíl při výchově nastupující generace," poděkoval dobrovolným i profesionálním hasičům hejtman Jiří Čunek.

Ve Zlínském kraji působí 461 profesionálních hasičů a dále je zde více jak 22 tisíc dobrovolných hasičů registrovaných v 384 sborech. Vzhledem k tomu, že Zlínský kraj má zhruba 580 tisíc obyvatel, pak každý 26. občan kraje je dobrovolným hasičem. Ukazuje to, jak silnou základnu ve Zlínském kraji dobrovolní hasiči mají, ale i to, že svoji práci dělají velice dobře, protože ve svých řadách mají stále více nastupující generace.

Zlínský kraj hasiče každoročně oceňuje již od roku 2005. Za tu dobu (včetně letoška) ocenil více než 600 dobrovolných a profesionálních hasičů, a to od těch nejmladších, kteří dosahují významných úspěchů v požárním sportu, až po ty zasloužilé, kteří hasičskou uniformu nosí již několik desítek let.

Oceněné pamětními medailemi si nominují jednotlivé okresy. Udělení záslužného vyznamenání II. stupně navrhuje u dobrovolných hasičů Krajský výkonný výbor Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, u profesionálních je navrhuje Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam