Na programu filmového festivalu se budou aktivně podílet i zlínští vysokoškoláci

Ilustrační foto (Foto: UTB)Ilustrační foto (Foto: UTB)
Ilustrační foto (Foto: UTB)
Co se děje 16. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Univerzita Tomáše Bati (UTB) se od 25. května do 2. června opět stane významným partnerem Zlín Film Festivalu, jehož 58. ročník se bude v těchto dnech konat ve Zlíně. Jako každoročně se studenti napříč fakultami aktivně zapojí do programu tohoto filmového svátku, serveru Zlin.cz to řekla Jana Brázdilová z tiskového oddělení zlínské univerzity.

Nejblíže má k tématu filmového umění Fakulta multimediálních komunikací UTB, která otevře návštěvníkům své televizní studio NEON TV. Ateliéry prostorové tvorby a designu oděvů společně připraví módní přehlídku pro akci Industry party dne 26. května v 94. budově bývalého areálu Svit. Fakulta vytvoří také dvě výstavy: první z nich bude instalována v galerii v nové budově UTB v Štefánikově ulici ve Zlíně (U18) a představí tvorbu letos osmdesátiletého fotografa a pedagoga Pavla Diase. Druhou výstavu věnovanou 20. výročí založení ateliéru animované tvorby bude možno navštívit v Alternativě – kulturním institutu.

"Nemalou měrou do programu Zlín Film Festivalu přispějí i studenti Fakulty humanitních studií UTB. Posluchači zdravotnických a pedagogických oborů se pod vedením svých pedagogů postarají o provoz stanů první pomoci na náměstí Míru, v Sadu Svobody a parku Komenského, a zajistí program zaměřený na bezpečnost dětí v Zámecké zóně. Studující jazykových oborů se zase budou věnovat guest servisu a tlumočení zahraničním festivalovým hostům," upřesnila Brázdilová.

Pozadu nezůstanou ani fakulty s výukou technických a přírodovědných oborů. Fakulta technologická pozve dětské návštěvníky festivalu do Tajemné laboratoře v Sadu Svobody, kde si budou moci vyzkoušet vědecké pokusy. Starší děti a dospělí se jistě rádi poučí z přednášek na atraktivní témata, například Jak se vyznat v pečivu?, Plasty a životní prostředí, Éčka v potravinách – jsou opravdu tak špatná? či Úžasný svět 3D tisku.

A pod vedením doktorandů z Fakulty aplikované informatiky UTB si budou děti moci pohrát s roboty, a to v jednom ze stánků na náměstí Míru. Připraveny jsou pro ně demonstrační programy, které umožňují spolupráci člověka s inteligentními roboty. Roboti byli naprogramováni právě studenty Fakulty aplikované informatiky UTB a celá akce se koná ve spolupráci této fakulty, Fakulty technologické UTB a Kovárny Viva.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam