Studenti přišli do zlínské nemocnice oslavit s pacientkami Den matek

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Co se děje 16. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ani pacientky Centra klinické gerontologie v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně nepřišly o blahopřání ke Dni matek. Přímo na oddělení za nimi zavítali studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Zlín, kteří přinesli hospitalizovaným seniorkám drobné dárky, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Kromě vlastního poblahopřání ke Dni matek studenti přinesli dárky vyrobené dětmi z MŠ Čtyřlístek Kostelany nad Moravou – jednalo se o papírové květiny a keramická sluníčka. Pacientku Jarmilu Marciánovou návštěva studentů potěšila: „Mám dvě děti a včera mě navštívila rodina i s vnoučaty, aby mi popřáli ke Dni matek. Přinesli spoustu drobností, třeba výbornou čokoládu," řekla s úsměvem pacientka a dodala, že ji studenty darovaná papírová kytička, udělala stejně velkou radost.

Akce ke Dni matek se v Centru klinické gerontologie konala poprvé, a to pod záštitou Dobrovolnického centra v Krajské nemocnici T. Bati. Centrum se studenty zlínské zdravotnické školy zahájilo spolupráci teprve nedávno, mají za sebou například společnou velikonoční pomlázku pro pacienty.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam