Zámek Lešná v Zoo Zlín chystá speciální prohlídky, lidé se budou moci setkat s hraběcí rodinou Seilernů

Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Co se děje 18. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V zámku Lešná v Zoo Zlín se v neděli 20. května uskuteční speciální prohlídky - jejich součástí bude inscenované setkání s hraběcí rodinou Seilernů, bývalých majitelů zámku. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí zlínské zoo Romana Bujáčková.

Postavy původních majitelů Lešné ožijí díky skupině zlínských herců pod vedením režiséra Petra Nýdrleho. Návštěvníci zámku se tak mohou těšit na celou řadu hraných scének ze života této významné hraběcí rodiny.

"První prohlídka začne v 9.30 a poslední v 16.30 hodin. Mezi tím každou půlhodinu vyrazí další skupina návštěvníků. Ve vstupní hale je vždy uvítá hrabě Jan Bedřich Seilern II., který v polovině 18. století koupil od barona Rottala z Holešova lukovské panství. Cesta staletími povede přes devatenácté století, kdy František Josef Seilern postavil na Lešné romantický zámek až do století dvacátého, na jehož počátku už Josef Karel Seilern choval na Lešné exotická zvířata," poznamenala Romana Bujáčková.

Kapacita skupiny je 30 lidí. Vstupné na speciální prohlídky zůstává stejné, dospělí tak zaplatí 50 korun, senioři 40 korun, děti do 15 let 30 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam