Vsetínská nemocnice chystá na rehabilitaci nové prostory za dva miliony

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Co se děje 18. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

 VSETÍN – Nové prostory za dva miliony korun bude mít od června rehabilitační oddělení Vsetínské nemocnice. Lidé se mohou těšit na nový vstup, centrální čekárnu nebo recepci s diskrétní zónou, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Nové prostory vznikají rekonstrukcí bývalé pohotovosti v prvním patře polikliniky. „Z prostor někdejší zubní pohotovosti bude nová příjmová část rehabilitačního oddělení, recepce a čekárny. Dochází k rekonstrukci sociálního zařízení, výměně podlahové krytiny, úpravě stropů, povrchů stěn, elektroinstalace i zdravotechniky. Rozšíří se i signál wifi,“ informoval referent pro stavební a investiční činnost nemocnice Zdeněk Kostka.

Na rehabilitačním oddělení se upravuje šest místností. Práce však provoz neomezují. „Chceme zlepšit podmínky pro individuální kinezioterapii. Každý fyzioterapeut bude mít svou samostatnou cvičebnu, tím zajistíme pacientovi více klidu a soukromí. Zvlášť v dnešní době, kdy jsou bolesti zad častým psychosomatickým onemocněním, je potřeba s pacientem vést rozhovor plný důvěry. A k tomu je soukromí nezbytné,“ uvedla vedoucí fyzioterapeutka vsetínského rehabilitačního oddělení Pavlína Matějčková.

Podle Lipovské zájem pacientů o rehabilitační služby ve Vsetínské nemocnici stále roste. Jen v loňském roce prošlo ambulancemi rehabilitačního oddělení více 7500 pacientů, uskutečnilo se 67 tisíc ambulantních vyšetření.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam