Otrokovice chystají osmdesátikilometrový výlet na kole

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 18. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Osmdesátikilometrový výlet na kole chystají na 23. června Otrokovice. Zájemci o jízdu do Dubnice nad Váhom se mohou hlásit na úřadě, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí Otrokovic Romana Stehlíková.

Trasa povede z Otrokovic přes Pohořelice, Oldřichovice a Zlín do Bohuslavic u Zlína přes Doubravy, Hřivínův Újezd, Kaňovice, Biskupice, Luhačovice a dále na Petrůvku, Slavičín, Jestřabí, Štítnou nad Vláří, Brumov-Bylnici, Horné Srnie, Nemšovou do Borčic, Bolešova a Dubnice nad Váhom.

Do konce května se mohou lidé hlásit na email cyklojizda@muotrokovice.cz nebo na webových stránkách města pomocí formuláře. Počet míst je omezený. „Podmínkou je dosažení věku 18 let, vlastní jízdní kolo a cyklistická přilba. Doporučené je cestovní pojištění na Slovensko. Zbytek už zajistí organizátoři,“ uvedla Stehlíková.

Potvrzení účasti se uskuteční v den jízdy od 7.00 do 8.30. Předávat se budou i startovní čísla v přízemí budovy Městského úřadu Otrokovice ve třetí budově naproti Komerční banky. „Samotný start se uskuteční přesně v 9.00,“ doplnila Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury, která se podílí na organizaci celé akce.

Na startu obdrží každý cyklista kromě startovního čísla také mapu trasy a drobné motivační předměty. „Přibližně za polovinou trasy, po zdolání kopce v Jestřabí, směrem na Štítnou nad Vláří, bude připravená občerstvovací stanice s nápoji a občerstvením. V cíli v Dubnici nad Váhom už bude na každého čekat porce guláše, nápoj a každý obdrží pamětní list se svým jménem,“ dodala Stehlíková.

Podle Šopíkové budou zajištěné i další věci. „Například zdravotní služba nebo doprovodné vozidlo, které pojede na trase. Mohou ho využít ti, kterým případně dojdou síly,“ ubezpečila Šopíková.

Cyklojízda je součástí 55. ročníku Mezinárodních dní cyklistiky, které pořádá Športový klub cyklistiky Dubnica nad Váhom pod záštitou primátora partnerského města Dubnica nad Váhom Jozefa Gašparíka a starosty Otrokovic Jaroslava Budka.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam