Vsetínské důchodce rozveze do kostela, k lékaři či do obchodu senior taxi

foto: město Vsetínfoto: město Vsetín
foto: město Vsetín
Co se děje 20. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - K cestám na úřady, poštu, k lékaři, do kostela či obchodu budou moci lidé starší 65 let a osoby se zdravotním postižením využít nově zřízenou službu Senior taxi. Serveru Zlin.cz to za vsetínskou radnici oznámil Marek Mikuš.

Službu pro seniory připravuje vsetínská radnice. V současné době probíhá výběr vhodného poskytovatele a spuštění služby je naplánováno v červnu.

„Vyslyšeli jsme požadavky občanů na zřízení služby, která pomůže především starším lidem vyřešit dopravu nejen k lékaři, na úřady a do lékárny. Senior taxi poslouží i seniorům, kteří bydlí v hůře dostupných místech, kde nezajíždí MHD, například na Hrbovou a Sychrov," uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.

V současné době probíhá dle zákonných norem výběrové řízení na poskytovatele služby. Mezi hlavní požadavky patří, aby vedl přehledný on-line objednávkový systém, který umožní prokazatelnou kontrolu nad přepravou a platbou, musí zajistit příjem telefonických objednávek v době od 6.30 do 18.30 hodin a přepravu bude poskytovat vozidlem, jehož stáří nepřesáhne čtyři roky.

Služba senior taxi bude fungovat každý všední den od 6.30 do 15.30 hodin a pro její využití se musíte telefonicky objednávat minimálně jeden den dopředu. „Realizovány budou pouze jízdy na území Vsetína a jejich cena je stanovena na 25 korun bez ohledu na ujetou vzdálenost. Společně může být vždy zdarma přepravována ještě jedna doprovázející osoba a zavazadla běžných rozměrů," dodala místostarostka.

Každý, kdo spadá do cílové skupiny občanů, pro něž je Senior taxi určeno, bude moci absolvovat až osm jízd měsíčně. Všichni zájemci o využívání služby si ale budou muset na městském úřadu, odboru sociálních věcí, zdarma vyřídit odpovídající průkaz. Tím se prokáží jako oprávněná osoba přímo taxikáři.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam