Zlín po osmapadesáté ožívá Zlín Film Festivalem

Červený koberec dnes v 17:00 (Foto: Zlín Film Festival)Červený koberec dnes v 17:00 (Foto: Zlín Film Festival)
Červený koberec dnes v 17:00 (Foto: Zlín Film Festival)
Kultura 25. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V pátek 25. května se otevírá nový ročník Zlín Film Festivalu – Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Do města přiváží na 300 filmových snímků z 55 zemí světa i nepřeberné množství zábavy, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

S filmovým, divadelním, vědeckým či sportovním programem, výstavami, soutěžemi, přednáškami a workshopy se návštěvníci setkají ve městě na každém kroku. V zahajovací projekci pro děti se představí islandský film Falkoni ve své mezinárodní premiéře, večer pro dospělé diváky zahájí slovensko český film Nina. V koncertní zóně zahraje kapela Wohnout, na náměstí Míru vystoupí Velký dechový orchestr. První den festivalu završí velkolepý ohňostroj za doprovodu Smetanovy Vltavy.

Kromě široké nabídky soutěžních filmů si lidé budou moci zajít v pátek i do oblíbeného letního kina v parku pod Domem umění, kde se bude ve 22.15 hodin promítat snímek Thor: Ragnarok.

Z doprovodného programu se v pátek chystá například Velký dechový orchestr na náměstí Míru. V 19.00 hodin zde orchestr zahraje průřez filmovou hudbou pro děti i pro dospělé k příležitosti zahájení 58. Zlín Film Festivalu. Ve stejný čas pak v Koncertní zóně ENAPO vystoupí kapela Wohnout a ve 22.00 hodin bude na náměstí T. G. Masaryka zahajovací ohňostroj.

 Celý program zde.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam