Lidé rozhodli. Novým senátorem je Tomáš Goláň

Foto: Facebook/Tomáš GoláňFoto: Facebook/Tomáš Goláň
Foto: Facebook/Tomáš Goláň
Co se děje 26. 5. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Novým senátorem za Františka Čubu, který v únoru odstoupil kvůli zdravotním problémům, se stal daňový poradce Tomáš Goláň za hnutí SENÁTOR 21. Ten ve druhém kole mimořádných senátních voleb porazil svou protikandidátku Michaelu Blahovou (KDU-ČSL).

Radní Michaela Blahová byla v prvním kole jasnou vítězkou. Goláně porazila takřka o tisíc hlasů. O týden později se však poměry hlasů otočily a Tomáš Goláň zvítězil o 843 hlasů. Celkem tak dostal důvěru od 5991 voličů. V kavárně Baťova institutu už tak pár minut po dokončení sčítání bouchaly láhve šampusu. Právě tam sledoval nyní nový senátor se svými přáteli výsledky voleb. Sám prý takový výsledek nečekal. "Při té volební účasti jaká byla, je to prakticky zázrak. Jsem hrozně šťastný a moc všem děkuji. Je to výsledek celého mého týmu, včetně mé manželky, která byla hodně aktivní a chodila se mnou mezi lidi," svěřil se nový senátor. Novou funkci prý bere jako obrovský závazek. "Budu aktivně chodit na jednaní a pracovat, aby opravdu o mně bylo slyšet. Protože takto chci svým voličům poděkovat," slíbil Goláň. 

Michaela Blahová obdržela nakonec 5148 platných hlasovacích lístků, což je oproti minulému týdnu mnohem více, ale přesto to na vítězství nestačilo.

Druhé kolo doplňujících senátních voleb přitáhlo ještě méně voličů než to první. Zatímco před týdnem přišlo k volebním urnám 16 procent voličů, tento víkend to bylo necelých 11 procent. Celkem tak hlasovalo 11 184 lidí z celkového počtu 107 488 voličů. Například jenom ve Zlíně se voleb zúčastnilo pouhých 6 698 lidí z celkových 61 145 voličů. Ve Vizovicích přišlo k urnám jenom 388 lidí.

Tomáš Goláň bude Zlínský kraj zastupovat pouze dva roky, poté budou následovat řádné senátní volby.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam