Zlín Film Fest: Budou se dražit filmové klapky, představí se Young Stars Art Parkinson a Josh Wiggins

Ilustrační foto (Foto: Zlin Film Festival)Ilustrační foto (Foto: Zlin Film Festival)
Ilustrační foto (Foto: Zlin Film Festival)
Co se děje 27. 5. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Nedělní odpoledne je tradičně na festivalu vyhrazeno dražbě filmových klapek. Letos je jich do aukce zařazeno 147, prozradila serveru Zlin.cz mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Martykánová.

Filmoví fanoušci se mohou v neděli 27. května setkat s mladými hvězdami, které dorazily představit své filmy - Art Parkinson a Josh Wiggins budou hosty ve Festival Café na Náměstí Míru. U zámku začíná dvoudenní akce Speciální prolínání přibližující svět handicapovaných, v Koncertní zóně vystoupí slovenská zpěvačka Jana Kirschner a zahájena bude výstava přibližující dílo scénáristy a spisovatele Oty Hofmana.

Filmové klapky se budou dražit od 13 hodin v Kongresovém centru. "Jedná se o dražbu umělecky ztvárněných filmových klapek. Mezi jejich autory jsou například Kristián Kodet, Boris Jirků, vrací se také výtvarníci, kteří přispívali před mnoha lety – Iva Hüttnerová či Maroš Churý, jehož klapky lámaly rekordy. Jedna z klapek se draží elektronicky na portálu Aukro, a to do 20.00 hodin," uvedla Martykánová.

Speciální prolínání, je další doprovodnou akcí. Koná se od 10.30 v zámecké zóně a jejím smyslem je přiblížit veřejnosti svět mentálně postižených sportovců a klade si za cíl prolnout svět zdravých lidí a lidí s nějakým handicapem. Slavnostní zahájení proběhne za účasti patronky Českého hnutí speciálních olympiád europoslankyně Martiny Dlabajové a čestného předsedy Vlastimila Harapese.

Festival Café hostí Young Stars nabídne na Náměstí Míru v 15.00 hodin talk-show Vladimíra Kroce, v níž se představí mladé hvězdy festivalu Art Parkinson a Josh Wiggins.

Od 18 hodin bude mít ve foyeru Kongresového centra vernisáž výstava Ota Hofman 90. Výstava přibližuje život a dílo významného českého spisovatele a scénáristy pro děti a mládež Oty Hofmana, a to vizuálním zpracováním podstaty jeho díla a zasazením do kontextu doby, která vzhledem k totalitě nebyla vůbec jednoduchá. Výstava trvá do 1. června.

Z  filmového programu pořadatelé doporučují snímky Nikdy nepoletíš sám, Kulíčku (Island/Belgie, 2018, režie: Arni Asgeirsson), který bude promítán v Golden Apple Cinema 6 ve 14.00 hodin. Jde o příběh mladého kulíka zlatého, který má problémy naučit se létat a migrovat se svou rodinou do teplých krajin.

Zvířat se bude týkat také další doporučený film ZOO (Irsko, Velká Británie, 2017, režie: Colin McIvor), který bude dávat Golden Apple Cinema 3 v 17.20 hodin. Snímek natočený podle skutečných událostí rozvíjí příběh mladého Toma a jeho pochybných kamarádů, kteří neváhají bojovat o to, aby zachránili slůně z místní zoo během německých bombových útoků na Belfast roku 1941.

V sekci Filmy mého dětství budou k vidění například Lišáci, Myšáci a Šibeničák, Golden Apple Cinema 6, v 11.10 hodin nebo Bořivoj Zeman, Golden Apple Cinema 4, ve 13.10 hodin

V letním kině se bude hrát od deváté večerní film Pepa. Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život.

Kdo má náladu spíš na muziku, může v 19.30 zajít na koncert slovenské zpěvačky Jany Kirschner v koncertní zóně ENAPO.

V Kongresovém centru bude výstava pracovních fotografií z filmů s názvem Zlínský filmař – Antonín Horák a ve Zlatém Jablku mohou lidé vidět po celý den princezny, tedy jejich kostýmy z kultovních českých pohádek, zapůjčené z unikátních sbírek kostýmů a rekvizit Barrandovského studia. Výstava trvá do 2. června.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam