V Otrokovicích vystoupí ruský orchestr Struny Rusi

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Kultura 1. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Profesionální ruský orchestr Struny Rusi vystoupí v pondělí v Otrokovicích. Orchestr má 40 hudebníků, vstup je volný, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Otrokovic Romana Stehlíková.

Představení začne v kongresovém a kulturním centru Otrokovická Beseda v 19:00. „Hudebníci orchestru Struny Rusi hrají na ruské lidové nástroje. Na koncertě si příchozí mohou vychutnat tóny balalajky, harmoniky, houslí, kláves, hoboje a dalších hudebních nástrojů,“ vyjmenovala Stehlíková.

V repertoáru orchestru jsou díla populární klasické hudby ruských i zahraničních skladatelů jako jsou Rachmaninov, Čajkovský, Brahms, Dvořák, Strauss a mnoho dalších. „S orchestrem vždy účinkuje sólistka, vokalistka Tatyana Semušiina, interpretka ruských lidových písní. Orchestr představí i popovou a jazzovou hudbu. Hlavním dirigentem je zasloužilý umělec Ruska Evgenij Ageev,“ informovala Stehlíková.

Orchestr se představil už i v jiných zemích. „Několikrát působil ve Finsku, Švédsku, Německu a ve Francii. Nyní poprvé vystoupí i v našem městě,“ dodala mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam