Ve Zlíně bude konference o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 11. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

 ZLÍN – Krajský úřad Zlínského kraje připravuje konferenci o zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Blíže informovala o akci server Zlin.cz pracovnice krajského úřadu Helena Mráčková.

Konference se uskuteční 20. června od 9.30 do 13.00 v 16. etáži Baťova mrakodrapu a je určena hlavně zaměstnavatelům, kteří poskytují pracovní příležitost lidem se zdravotním handicapem, nebo o tom uvažují.

"Lidé se zdravotním znevýhodněním patří mezi nejhůře zaměstnatelnou skupinou uchazečů o uplatnění na trhu práce. V současnosti, kdy je celková nezaměstnanost ve Zlínském kraji k 31. 5. 2018 ve výši 2,5 % se chceme především seznámit s příklady dobré praxe v konkrétních firmách, kde zaměstnávání osob se zdravotním postižením funguje a přináší oboustrannou spokojenost, jak jsme se o tom přesvědčili i u soutěže Férový zaměstnavatel, jejíž výsledky jsme vyhlašovali v květnu," řekla radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Konference se problematikou zaměstnávání osob se zdravotním postižením bude zabývat z různých úhlů pohledu: z hlediska legislativního, etického i praktického.

Akci pořádá Zlínský kraj – Kancelář hejtmana, oddělení organizačních činností a neziskového sektoru – ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR.

Zájemci se mohou hlásit u pracovnice úřadu Karly Kopečné na telefonním čísle 577 043 154 nebo na e-mailu karla.kopecna@kr-zlinsky.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam