Den otevřených dveří DSZO přilákal 4 500 lidí

Foto: DSZO - Vojtěch CekotaFoto: DSZO - Vojtěch Cekota
Foto: DSZO - Vojtěch Cekota
Co se děje 12. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Jubilejní 15. ročník dne otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice (DSZO) navštívilo na 4 500 lidí. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

„Potřebujeme dostat lidi zpátky do vozidel městské hromadné dopravy, protože jinak se s osobními automobily ve Zlíně brzy nepohneme," řekl zlínský radní, který má na starosti dopravu, Josef Novák. Ani on nechyběl mezi účastníky dne otevřených dveří v areálu DSZO ve Zlíně na Podvesné.

Den otevřených dveří DSZO se stal nedílnou součástí kulturního a společenského života Zlína a mnozí obyvatelé města i návštěvníci a fandové MHD ze vzdálenějších míst už s ním ve svém kalendáři každoročně počítají. „Den otevřených dveří DSZO navštěvuji pokaždé. Jsem přesvědčen, že je to výborná příležitost, kdy mohou lidé nahlédnout do zázemí dopravní společnosti, zblízka si prohlédnout techniku, svézt se historickými vozidly," dodal radní Novák.

Letošní den otevřených dveří DSZO navštívilo asi 4 500 lidí. „To je počet, který je pro rozlohu našeho areálu přiměřený, aby nevznikaly fronty a každý si mohl víceméně volně prohlédnout všechno, co vystavujeme, občerstvit se, svézt se historickými vozy," řekl po skončení akce ředitel DSZO Josef Kocháň. Během celého dne nedošlo k žádné mimořádné události a návštěvníci odcházející z vozovny dávali najevo svou spokojenost.

„Někoho prohlídka areálu natolik zaujala, že dokonce zapomněl na svoje věci. Po zavření areálu jsme našli jeden ztracený mobilní telefon, svazek klíčů a asi dětskou čepici s kšiltem. Majitelé se o tyto předměty u nás mohou v následujících dnech přihlásit," doplnil vedoucí dopravního úseku a úspěšný průvodce při prohlídkách dispečinku Pavel Nosálek.

Veřejnosti se během dne otevřených dveří představilo několik historických vozidel MHD. Na zvláštní linku mezi vozovnou a točnou Sportovní hala vyjela všechna zlínská historická vozidla: červený trolejbus Škoda 9 Tr s červenou vlečkou Jelcz PO 1E a modrý autobus Škoda 706 RTO s vlečkou Karosa B 40 ve stejné barvě. Technické muzeum Brno zapůjčilo na tento dopravní svátek do Zlína tři své unikáty: trolejbus Škoda T 11 z roku 1967, (červeno-bílý) autobus Škoda 706 RTO z r. 1967 a třínápravový autobus Karosa T500HB v barvě khaki, vyrobený v roce 1956. Na zvláštní lince mezi vozovnou a Státním okresním archivem Klečůvka byl nasazen také historický dálkový autobus Karosa ŠD 11.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam